** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::28.02.2019


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

28 лютий 2019 року

Пошук в новинах   

  
культура

 • У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні
 • У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні

  У музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка, присвячена Героям Небесної сотні

  У Сокальській філії Львівського музею історії релігії музеї «Людина. Земля. Всесвіт» із 20 лютого експонується оновлена виставка під назвою «З любов’ю до України», а також проводяться тематичні екскурсії «Пам’яті Героїв Небесної сотні». Як розповідають працівники музею, на ній вже побували чимало школярів не лише зі Сокаля, а й цілого району. Власне, експозицію приурочили лютневим дням,в які згадуються Герої Небесної сотні, і тепер вона діє на постій основі.

  Про експонати виставки й інші деталі нам розповіли працівниці музею «Людина. Земля. Всесвіт»: зберігач фондів музею Іванна Веклин та молодший науковий співробітник музею Христина Веклин. Саме вони проводять екскурсії цією тематичною виставкою. Дівчата розповідають, що особливо цінними експонатами для екскурсії є особисті речі захисників України. Наприклад, особистий пропуск «Правого сектору», «Новий Заповіт і Книга псалмів» історика й активного майданівця Володимира Кривошея. Ця книга постійно перебувала в нагрудній кишені біля його серця, супроводжувала і оберігала під час всіх подій на Майдані.

  Ще одні пам’ятні речі принесли бійці десятої Сокальської сотні. Звісно, на виставці є пам’ятка про полеглих героїв зі Сокальщини: Віктора Сивака, Валентина Прихода і Романа Галаса. Серед всього ще й прапори, привезені з АТО, з підписами атовців, а ще бойова граната.

  Створив низку робіт, присвячених темі Майдану і митець, директор музею «Людина. Земля. Всесвіт» Анатолій Покотюк. Не зміг залишитись осторонь. Тут ви зможете побачити і дерев’яну скриньку, і картини. Усі роботи вирізняються символізмом, кожна по-своєму.

  Важливе значення для екскурсій, як стверджують працівники музею, має праця кандидата наук, члена Національної Спілки журналістів України Володимира Панчишина «Молитви до Небесних Сил за захист українського народу». Ця книга-реквієм містить багато детальної інформації про Героїв Небесної сотні та велику кількість ілюстрацій.

  Тематичні екскурсії на цю виставку відбуваються постійно. Приходять і дорослі, але більше діти. За тиждень побувало чимало школярів району. Вони активно реагують на експонати, менші – менш активно, старші – активніше. Чи не найбільше зацікавленості саме у дітей викликають речі з АТО, вони люблять їх розглядати, фотографуватися з ними. Типово, що хлопцям до вподоби щити/бити. Екскурсоводи ж для себе виокремлюють роботи Анатолія Покотюка, кажуть, що увага до найменших деталей, – розповідають Іванна та Христина Веклин.

  Виставка у Сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт», присвячена Героям Небесної сотні, триває, діє на постійній основі, тож музейники запрошують завітати до них, аби віддати шану полеглим.

  радіо "Сокаль"

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  14:35, 26 травня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464