** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::31.01.2019


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

31 січень 2019 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Працюємо для людей
 • Працюємо для людей

  Працюємо для людей
  (історія Сокальського РВ ДРАЦС)

  У грудні далекого 1918 року були створені перші відділи ЗАГСів на Україні. Уряд прийняв перший сімейно-правовий акт – "Кодекс законів про акти громадського стану, шлюбному, сімейному та опікунське право".
  Виникнення ЗАГсів дозволило створити єдине сімейне законодавство і вести чітку реєстрацію народжуваності, укладення шлюбів, смерті і т. д.
  Сокальський відділ ЗАГСу створений у 1940 році. З 1940 по 1958 роки відділ був структурною одиницею Народного комісаріату внутрішніх справ Сокальського району Управління НКВД у Львівській області згодом управління міліції Львівської області. За цей період відділ очолювали Розенкрайн (1940), Скляр (1944), Марод (1948) (імена нажаль невідомі), Марія Жолудєва (1954-1957). З 1958 по 1992 роки відділ став структурною одиницею виконавчого комітету Сокальської районної ради, який очолила Людмила Вдовіна (1958-1980). У 1981 році керівником відділу стає Ольга Андрейченко (1981-2003). З 1992 по 1998 роки був відділом Сокальської районної державної адміністрації. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 30.04.1998 року «Про районні, районні в містах відділи РАГС», листа управління юстиції Львівської області № 08-56/406 від 23.12.1998 року, з січня 1999 року по даний час відділ передано в підпорядкування управління юстиції Львівської області.
  Сокальський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області є місцевим органом Міністерства юстиції України, ним створюється та йому підпорядковується, а також безпосередньо підпорядковується Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області. Сокальський районний відділ ДРАЦС є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції у Львівській області.
  За період 1940-2018 року, працівниками відділу та секретарями виконавчих комітетів рад Сокальського району створювалась сторінка історії життя майже кожного з нас. Адже саме наш відділ супроводжує людину з моменту її народження впродовж усього життя.
  Архів нашого відділу налічує 1349 книг – це близько 300 тисяч актових записів, за 78 років існування відділу зареєстровано: 124 010 народжень, 82 270 смертей, 53 949 шлюбів, 7 949 розірвань шлюбу.
  Нашою гордістю є метричні книги, яким уже близько 200 років. Найстарішою церковною книгою нашого архіву є книга реєстрації шлюбів села Реклинець, яка починається 1785 роком, всі записи, які містяться у книзі складені латинською мовою.
  Станом на сьогодні весь архівний фонд відділу внесено в Державний реєстр актів цивільного стану громадян, що значно спрощує роботу працівників, покращує швидкість та якість обслуговування громадян. Також позитивними змінами є те, що громадяни мають змогу записатися до нас на прийом чи отримати консультацію з сімейного законодавства через «Веб портал у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Міністерство юстиції дбає за всіх громадян, тому створений право просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» , згідно якого працівники відділу проводять роз’яснювальну роботу та інформують громадян, про їх права та як правильно захищати свої права, шляхом вуличного інформування, читанням лекцій, проведенням уроків, бесід у шкільних закладах району, державних установах, організаціях, торгових центрах.
  З радістю зустріли зміни у сімейному законодавстві молоді батьки – реєстрація народження дитини та місце проживання дитини безпосередньо у пологовому відділі. За три роки дії пілотного проекту працівниками Сокальського РВ ДРАЦС видано 1 231 свідоцтво про народження дитини у пологовому відділі нашого міста, що становить 80 % від загальної кількості реєстрації народжень.
  У своїй роботі ми завжди прагнемо зробити якісь позитивні зміни. Так, наприклад, започаткована урочиста реєстрація шлюбів у День закоханих, інших визначних чи пам’ятних дат, з використанням елементів свята, виїздні реєстрації шлюбів, проводяться урочисті реєстрації народження дитини (як в нашому відділі так і в пологовому, або у зручному для батьків місці), урочисті заручини. Добрим почином у нашому відділі є реєстрація ювілейних шлюбів. Тішимося, що за останній період у нас побільшало урочистих реєстрацій шлюбів, тішимося, що реєструвати урочисті шлюби до нас приходять не тільки закохані пари Сокаля та Сокальщини, а приїздять з інших міст та районів.

  Відділ ДРАЦС
  Відділ ДРАЦС

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  11:51, 4 липня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464