** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::28.09.2017


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

28 вересень 2017 року

Пошук в новинах   

  
освіта

 • Благодійність у садочках
 • Благодійність у садочках

  Благодійність у садочках

  Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були у теплій кімнаті, з гарними меблями і привітними вихователями. Та не всі садки можутьце забезпечити. І тоді за справу беруться батьківські комітети. Сьогодні вже звелося до того, що батьки не лише сплачують за харчування дітей, а й купують усе – від серветок до вікон.

  За останні роки  Сокальська міська рада  виділяє значні кошти на дошкільні заклади. Перекриваються дахи, завдяки співфінансуванню  обласного конкурсу мікропроектів міняються вікна, зроблено ремонти у кухнях, пральнях (в тих садочках, де було найбільш необхідно), виділяються кошти на миючі засоби, частково - канцтовари. Однак і надалі збирають гроші і батьки, не завжди розуміють на що.

  Про збір коштів з батьків вихованців ДНЗ м.Сокальйшла мова на нараді в Сокальській міській раді. Участь у ній взяли Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, заступник міського голови Сергій Марчук, начальник фінансово-господарського відділу Людмила Ділай, начальник відділу освіти РДА Роман Монастирський, головний спеціаліст відділу освіти Леся Ковалишин,  депутати міської ради Юрій Товарянський та Василь Возняк, керівники дошкільних установ міста, а також активісти Євгенія Шутовська  та Олег Чепіль.

  Ініціатором проведення цієї наради було звернення депутата міської ради Юрія Товарянського на урядову «гарячу лінію». Як пояснив депутат, причиною дзвінка стало збирання коштів на ремонт системи опалення у ДНЗ №1. Учасник антитерористичної операції Микола Товарянський, який є одним із перших, хто зустрів агресора на Сході країни, був заблокований в Луганському аеропорту і зараз воює за незалежність нашої держави, віддав свою старшу дитину до садочка. Так, як дружина в декретній відпустці із меншою дитиною, то дівчинку в садочок водить дідусь Ярослав. Він повідомив, що вихователь потребувала у них 300 гривень спонсорської допомоги і 170 - на ремонт опалення. "Як я почув, що гроші на опалення, дуже обурився, оскільки кошти виділяли на сесії міської ради і ЖЕК робить це безкоштовно. Мені не зрозуміло які кошти можуть збиратися в готівковому  варіанті?", - пояснив депутат. А також добавив, що перед нарадою дідусь дитини повідомив, що телефонувала вихователька і просила прийти і забрати гроші.

  Вадим Кондратюк повідомив, що "кожного року, відповідно до заяв керівників дошкільних установ, виділяються кошти на ті чи інші види робіт. Розуміємо, потреб у садочках досить багато і міська рада не в змозі все забезпечити водночас. Але на першочергові заходи гроші виділяє".

  Людмила Ділай нагадала, що міська рада передбачила кошти на господарські товари. Закупівлю проводилось через систему «Прозоро», за рахунок чого були зекономлені кошти. Їх розподілили між садочками на фарбу, щоб у літній період могли дещо підфарбувати. "Я знаю що цього не достатньо на все, зараз ще будемо опрацьовувати заяви завідуючих про потребу на м`який інвентар. Після 9 місяців переглянемо, і якщо буде можливість, частково   виділяти на кожну установу. І якщо не можна здійснити ціле забезпечення, то хоча б на пару груп починати щороку проводити", - зазначила начальник фінансово-господарського відділу міської ради. Також вона зазначила, що на даний час по 2 тис. грн. залишилось на кожну установу з миючих засобів. Тому переглянуть ще що найнеобхідніше в кожній установі, щоб використати. Людмила Ділай пояснила, що перед тим, як здійснювати закупівлю, кожна з установ подавала заявку що і в якій кількості їм необхідно (скільки туалетного паперу, порошку, миючих засобів...).

  Роман Монастирський пояснив, що проблема виникає через різнобій інформації з однієї сторони в депутатів, з іншої - завідуючих садочків, а третя - це батьки. І ніяк не можемо зрозуміти яка ж ситуація. "Десь було задекларовано, що для утримання садочків виділяється повністю все, що необхідно, коли я поспілкувався з завідуючими, то виходить, що це далеко не так. Тому, основна наша мета є в тому, щоб зрозуміти наскільки місто може забезпечити садочки, а інше, все-таки розумію, буде все рівно лягати на плечі батьків. Оце чітко треба розмежувати. Щоб це знав, як вихователь, так і батьки, і депутати", - наголосив начальник відділу освіту району і додав, що "без допомоги батьків ми з ситуацією не справимось".

  Про те, що вихователі не можуть займатися збиранням коштів говорилося вже неодноразово. І завідуючі дошкільних установ запевнили, що добровільні внески - це справа батьків. Відповідно до чинного законодавства, збиранням благодійних внесків можуть займатися лише благодійні організації. Батьки мають саміорганізуватися щодо цього, повинно бути відповідне рішення батьківського комітету або ради навчального закладу. Крім того, кошти не повинні збирати готівкою, їх мають перераховувати на рахунок благодійного фонду, або на спецрахунок, який відкривають для дитячого дошкільного закладу. Інакше,це порушення. Найменше покарання за таке -штрафні санкції, в особливи хвипадках -притягнення до кримінальної відповідальності.

  Присутня на нараді активіст Євгенія Шутовська поцікавилась чи є заявки з якими садочки звертались, а міська рада не виділила коштів. Як пояснили в міській раді, то таких заявок чимало, оскільки місто не в змозі повністю усім  забезпечити установи. Міський голова ще раз наголосив, що в найближчий час керівники закладів мають подати заяви, чітко і конкретно сформувавшись потреби закладу на наступний рік.

  Повертаючись до питання через яке зібрались, завідувач садочка Галина Мазурак  пояснила, що кошти збирались з батьків, оскільки терміново потрібно було вирішити проблему в системі опалення. В процесі обговорення очільник освіти висловив думку, що "не завідуюча має бігати за керівниками комунальних підприємств і просити прийти перевірити установу, це має бути в планах їх роботи, міська рада повинна зобов`язати перевіряти заклади, в тому числі і КП "Сокальтеплокомуненерго"перевірити готовність до опалювального сезону у садочках".

  На продовження теми Сергій Марчук поцікавився чому керівництво дошкільного закладу не звернулося у міську раду, щоб виділили кошти на вирішення цієї проблеми.  Пані Галина пояснила, що придбати запчастини потрібно було негайно, а якщо б звернулись у міську раду, невідомо скільки б прийшлось чекати. Роман Монастирський знову звернув увагу на те, чому завідуюча має думати де взяти різні болти, гайки і т.д.? Міська рада, як замовник робіт, має безпосередньо спілкуватись з виконавцем і на його звернення що потрібно одну, другу і третю річ докупити, а також реагувати міськрада, а не завідуюча установи.

  Батьків вихованців дошкільних установ та й депутатів цікавить питання, як бухгалтерія обліковує кошти, які здають батьки. Повинна бути максимальна прозорість і доступність інформації на що гроші використали.

  Обговорювали різні моменти, в підсумку дійшли висновку, що необхідно спільно опрацювати і визначити першочергові напрямки, на які потрібно виділити гроші, а також напрацювати план роботи відповідно до якого щороку виділятимуть кошти, щоб за певний час дійти до відмови від благодійних внесків взагалі. А найголовніше - це роз`яснити, на що саме виділяє кошти міська рада.

  Наступну нараду запланували на понеділок, 2 жовтня.

  Більш детально про що говорилось, пропозиції та подальшу роботу можете подивитися у відеоматеріалі.

  Юлія Сорочук
  _

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  13:30, 21 листопада 2019 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464