** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::03.06.2017


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

3 червень 2017 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Управління Держпродспоживслужби у Сокальському районі застерігає
 • Управління Держпродспоживслужби у Сокальському районі застерігає

  Управління Держпродспоживслужби у Сокальському районі застерігає

  Ботулізм починається гостро, раптово. Початок захворювання характеризується одночасною появою симптомів, нехарактерних для ботулізму: тошноти, блювоти, слабкості, проносу. Пізніше появляються специфічні для ботулізму симптоми: погіршення зору, поява “туману”, “сітки” перед очима, опущення віка, різка слабкість, запаморочення, сухість слизових оболонок рота і глотки. Сухість слизових оболонок викликає у .хворих відчуття наявності чужорідного тіла в горлі, утруднення в ковтанні, розлад мови аж до втрати голосу. Для ботулізму характерна нормальна температура, частий пульс, запор. Характерні значні розлади дихання, які можуть бути причиною смерті на 2-5-й день хвороби. Поява симптомів ботулізму пов’язана з ураженням ядер черепних нервів продовгуватого мозку.

  Як фактори ризику, переважують м’ясні консервовані продукти (м’ясна тушонка, виготовлена з м’яса різних видів домашніх тварин та птиці, ковбаса домашнього виробництва тощо). З цими харчовими продуктами пов’язані випадки ботулізму типу “В”, який має подовжений інкубаційний період, в основному легкий клінічний перебіг і відносно невелику летальність (до 5%). Найбільша летальність (до 30%) пов’язана із вживанням рибних консервованих продуктів з таких риб, як плотва, карась, товстолобик, сом, лящ (в’ялення та холодне копчення). Ці продукти характерні для ботулізму типу “Є”, при якому має місце малий інкубаційний період (до 24 годин) і тяжкий клінічний перебіг. Консервовані продукти рослинного походження, які є причиною захворювання на ботулізм типу “А” і “В”, по тяжкості клінічного перебігу і летальності займають незначне місце.

  Найбільший ризик захворювання на ботулізм спостерігається і у віковій групі 20-50 років, а летальні випадки – серед осіб похилого віку та дітей. Особливу увагу населення необхідно звертати на сезонність захворюваності. Більшість випадків реєструється в теплі місяці року. Це пов’язано з періодом заготівлі харчових продуктів (м’ясо, риба, овочі, гриби) та тривалим терміном зберігання консервованих продуктів.

  Система основних заходів щодо попередження захворюваності на ботулізм включає в себе перш за все захист від попадання збудника на сировину, правильну теплову обробку (стерилізацію), міри, направлені на попередження проростання спор, розмноження вегетативних форм, виникнення токсину в готовому консервованому продукті.

  З метою попередження збудника ботулізму необхідно дотримуватись встановлених температурних умов первинної переробки, перевірка кислотності готових продуктів, чітке дотримання встановлених режимів стерилізації, правил обробки; банок, кришок, роботи закаточних машин, що має першочергове значення при консервуванні.

  Засолювання і маринування грибів проводиться в бочках, емальованих відрах та інших ємкостях з вільним доступом повітря. Для запобігання отруєння рибою необхідно після улову швидко випотрошити її, промити проточною водою і після посолу до консервування зберігати на холоді.

  Недопустимо консервувати перестиглі, злежані та підгнилі овочі, фрукти, ягоди. Овочі і плоди повинні бути добре промиті від землі. Стерилізацію проводити в каструлях І з кип’яченою водою. Тривалість варки від 15-20 хвилин (фрукти, ягоди) до 90 хвилин (капуста, горох і таке подібне).

  З метою попередження захворюваності на ботулізм і зниження летальності від цієї інфекції залучаються до консультацій вузькі спеціалісти – інфекціоністи, офтальмологи, невропатологи, хірурги, терапевти та педіатри для своєчасного проведення діагностики і введення протиботулінічної сироватки. Тому, при появі: перших ознак: захворювання необхідно промити шлунок слабким  розчином марганцю і звернутись за медичною допомогою в медичну установу. Займатись самолікуванням в даному випадку не можна, так як, це може призвести до ускладнення своєчасного встановлення діагнозу і лікування

  радіо Сокаль

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  16:13, 8 липня 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464