** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::30.03.2017


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

30 березень 2017 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Австрійські поховання відновлять у Корчеві
 • Австрійські поховання відновлять у Корчеві

  Австрійські поховання відновлять у Корчеві

  Тірольське відділення Австрійської меморіальної організації «Чорний хрест» в особі керівника Ернеста Марера та менеджера Германа Готтера відвідали Сокальщину.

  Зустріч відбулася 25 березня, у суботу, на території Корчівської сільської ради. Метою візиту австрійців на Сокальську землю, стало бажання створити меморіал пам’яті загиблим австрійським воїнам, цісарським стрільцям з Тіролю у першій світовій війні, що полягли на сокальських теренах.. Такий меморіальний комплекс планується створити у селі Корчів, біля костелу святих безсрібників Косми і Дам’яна, який збудований польським паном Жениховським у далекому 1902 році, як родинний гробівець.

  Як розповів, директор Державного історико-архітектурного заповідника у місті Жовква, Володимир Герич – “Що історія каплички в Корчеві досить цікава, як і поховання на її території”

  Сільський голова, Галина Сідельник зазначила, що за часів радянської влади, вся територія біля каплички – це була площадка для сільськогосподарської техніки, а сама каплиця перетворилася у склад мінеральних добрив. Відповідно усі кургани-могили були зрівняні з землею. Вже при незалежній Україні, селяни, які ще памятали про поховання за часів війни – відновили насипи та поставили хрест, на яку прикріпили давню австрійську табличку.

  Керівник «Чорного хреста» Ернест Марер – зауважив, що поховання австрійських солдат в Україні і не тільки, вдалося відшукати завдяки архівам. Адже австрайці дуже скурпульозно ставляться до своєї історії. Тому і описували де і які відбувалися події, а також малювали карти поховань своїх солдатів. Корчів не став виключенням.

  Володимир Герич, зауважив – “Про точну кількість поховань австрійських воїнів часів першої світової війни, по периметру каплиці невідомо, але згідно австрійських архівів – їх кілька сотень”

  Завдяки австрійській організації «Чорному хресту» та українським архітекторам, територію та поховання тірольців планують відновити, облагородити та відкрити вже на наприкінці вересня – початку жовтня (цього) 2017року.

  Довідка

  Австрійська громадська організація «Чорний хрест» створена у 1918 році. Її членами є переважно пенсіонери, історики, працівники архівів. Організація „Чорний Хрест” займається пошуком могил та поховань австрійських воїнів, які загинули у роки Першої Світової війни. В 2016 році за допомогою Тірольського відділення „Чорного Хреста” в Угневі відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіалу, де поруч з братською могилою Українським січовим стрільцям є поховання тірольських цісарських стрільців.

  радіо "Сокаль"

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  03:48, 16 грудня 2019 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464