суспільство
Допомагаймо лебедям правильно!
Цими вихідними нашій сім`ї нарешті таки вдалось вибратись до Бугу подивитись і погодувати лебедів. У суботу птахи були настільки голодні, що самі підійшли до нас і їли з рук. На сніг вийшли абсолютно усі, у воді залишились лише качки. Лебеді так жадібно спостерігали за кожним нашим рухом, за кожним кусочком хліба....
У неділю ж тут, під мостом, було вже велелюдно. Птахи не те щоб вийти із води, а і на хліб уже майже не реагували.
Вже вдома мені на очі потрапила одна стаття і я зрозуміла, що ми, мабуть, більше нашкодили їм цього дня, ніж допомогли. Ми, так як і багато хто з присутніх, відламували кусочки хліба і кидали у воду чи на сніг, мовляв, будуть мати на завтра. Таким чином, увесь берег річки усипаний крихтами та шматками хліба.
Так от, одна ця стаття заставила мене задуматись і "залізти" в Google. Серед перечитаного матеріалу переважно усюди пишуть, що такою «підгодівлею» ми губимо птахів. Адже, хліб не є природнім кормом. Він не перетравлюється їхнім шлунком нормально і, крім того, може призвести до розладу печінки. Можливо зараз, коли не сильні морози, така загроза є мінімальною для цих пернатих, бо у них є можливість комбінувати свій природній корм – рослини водойми із харчем з рук людей. Та коли дістати щось самостійно з водойми вони не зможуть і їстимуть лише хлібо-булочні вироби – у них є реальна можливість загинути. Лебедів правильно підгодовувати дрібно нарізаними овочами, кормовими сумішами – буряками, коренеплодами, зерном. Це повноцінно замінить їм їхній природній харч. Звичайно, що не у кожного охочого погодувати птахів знайдуться такі продукти, однак тоді краще зовсім не годувати пернатих, аніж губити їх будь-чим.
Починається робочий тиждень і відвідувачів у цих чарівних птахів значно поменшає, а вони якраз потребуватимуть нашої допомоги. Давайте разом доглянемо за ними. Але доглянемо правильно!
Юлія Сорочук
_
якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити напишіть адміністратору: заповніть
HTML форму