** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::05.01.2017


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

5 січень 2017 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • На 91 році життя померла багаторічний політв’язень Марія Петрощук-Кушпета
 • На 91 році життя померла багаторічний політв’язень Марія Петрощук-Кушпета

  На 91 році життя померла багаторічний політв’язень Марія Петрощук-Кушпета

  4 січня в Сокалі, на 91 році життя померла багаторічний політв’язень, учасник Кенгірського повстання, «Почесний громадянин міста Сокаль», місцева активістка Марія Петрощук – Кушпета. Похорон відбувся в четвер, 5 січня, в церкві святих Апостолів Петра і Павла, а поховали Марію Петрощук на старому цвинтарі в Сокалі, поряд із її чоловіком.

  Зазначимо, що Марія Кушпета народилася 29 листопада 1925 р. в селі Гаї Старобрідські Брідського повіту у багатодітній селянській родині. Марія закінчила торговельну школу в Бродах. 1942 р. вступила в юнацьку сітку ОУН. 1944 р. була призначена районною провідницею Підкам’янецького району під псевдонімом “Галичанка”.

  Перший раз Марію заарештували навесні 1944 року, коли знайшли підпільну літературу.  У 1947 р. Марію звільнили, проте вона не припинила боротьбу. 1949 р. її знову зловили на Волині у Млинівському районі. Засудили на 25 років ув’язнення.  Так «Галичанка» потрапила у Кінгір. Сім років заслання у казахстанському Кінгірі закарбувались Марії нелюдськими стражданнями та страйком. За участь у Кенгірському повстанні 1954 року провідниця ОУН отримала рік закритої тюрми.

  Два старші брати Марії – загинули в лавах УПА. Наймолодший, був засуджений на 25 років 1956 р. Ще п’ять двоюрідних братів з роду Кушпети загинули в УПА, не залишили продовження роду. Велика родина майже вся знищена.

  У 1956 р. Марія була звільнена на поруки батька. Після звільнення на поселення вийшла заміж за Івана Петрощука, який пробув у таборах 24 роки, мали двох синів, з яких один трагічно загинув. Чоловік Марії помер у 1994 р. Марія Петрощук була одною із засновників Народного Руху, Конгресу Українських Націоналістів, Союзу українок на Сокальщині, була керівником ансамблю союзянок “Берегиня”.

  Радіо Сокаль

  служба інформації
  ТРК "Сокаль"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  13:49, 27 лютого 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464