** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::18.03.2016


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

18 березень 2016 року

Пошук в новинах   

  
культура

 • пам’ятник Т. Шевченку в с. Волиця
 • пам’ятник Т. Шевченку в с. Волиця

  У Волиці - неординарний пам`ятник Тарасові Шевченку

  Нині ніхто достеменно не знає скільки пам`ятників Великому Кобзареві споруджено в світі та в Україні, бо за останні роки їх кількість значно зросла. Сьогодні мало не у кожному населеному пункті Галичини стоїть у бронзі чи граніті Тарас Григорович Шевченко.

  Український громадський діяч, шевченкознавець, країнознавець, мандрівник, фотограф-монументаліст, пам`яткознавець, волонтер Руслан Теліпський, буваючи в різних містах і селах, сфотографував у всіх областях України та у більш, як п`ятдесяти країнах світу пам’ятники Великому Кобзарю. В його шевченкіані налічується більше тисячі цих сфотографованих пам`яток. З 2013 року почав роботу над книжкою "Монументальна Шевченкіана Руслана Теліпського".

  Дізнавшись про цю неординарну людину, за сприянням Романа Короля, автор цих рядків запросила Руслана Теліпського на відкриття пам`ятника Т. Шевченку в с. Волиця. І він приїхав з Луцька.

  Перед урочистим відкриттям пам`ятника у місцевій школі Руслан Теліпський презентував мультимедійну лекцію на тему: "Пам`ятники Т. Г. Шевченку в Україні та світі. Їх роль і значення у формуванні позитивного іміджу України". Окрім цього, сокальський митець Анатолій Покотюк представив власну виставку робіт, присвячену Великому Кобзареві. Опісля почесні гості, вчителі, учні пішли до пам`ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, де відбулися урочистості з нагоди його відкриття. Р. Теліпський зауважив, що ще не бачив такої скульптури як у селі Волиця: у лівій руці піднята вгору запалена свічка, а в правій - поштове перо. Цей образ поета, на його думку, відображає боротьбу світла духу і темноти ночі. У поезії Кобзаря слова "темінь", "тьма", асоціюються з неволею, а "світ", "світло" - з волею. Виступаючи перед волицькою громадою, шевченкознавець сказав, що зараз планує побувати передусім у маленьких містах, куди не так просто добратися. Це, в основному, Івано-Франківська та Тернопільська області. До осені його часто можна буде зустріти з наплічником та фотокамерою і в інших куточках України. Інколи по кілька днів доводиться витрачати, щоб потрапити в те чи інше місце. Обліку пам`ятників Тарасові Шевченку в нас ніхто не вів і не веде. Скільки їх нині є?

  Думаю, що багато, бо поет Тарас Шевченко є співцем українського народу, символом волі та нескореності. Його твори читали, читають і будуть читати, зачитуючись у рядки його поезії. Не одне покоління патріотів виховувалось на них. Його портрет та книга "Кобзар" був у кожній хаті. Йому споруджували пам`ятники, які будували на кошти громади та меценатів. Волиця стала тринадцятим селом на Сокальщині, де встановлено пам`ятник Тарасу Григоровичу Шевченку. А скільки їх є на Львівщині, в Україні... Ніколи не припиниться хода Шевченка по планеті, бо вона вічна, як вічний народ, з якого він пішов у світ...

  Марія КОРОЛЬ, виховник "Юн-Січі" Волицької школи, ініціатор спорудження пам`ятника у селі.

  На знімках: пам’ятник Т. Шевченку в с. Волиця; автор цих рядків з Р. Теліпським.

 • У Волиці - неординарний пам`ятник Тарасові Шевченку
 • У Волиці - неординарний пам`ятник Тарасові Шевченку

  Голос з-над Бугу

  Газета
  "Голос з-над Бугу"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  04:41, 20 лютого 2020 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  8-066-37-90-464