** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.02.2016


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

23 лютий 2016 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...
 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...

  Особливі діти та молодь – вони по-між нас...

  Люди з особливими потребами, ще з дитинства, прагнуть бути такими ж, як і їхні ровесники. Але їм це не завжди вдається. Маючи певні фізичні чи інтелектуальні обмеження, їм приходиться важче в житті. Та їм під силу не все, що можуть інші. З часом вони це усвідомлюють і це може завадити їм розвиватися як повноцінна особистість. Так появляються перші комплекси, депресії, а інколи і агресія. І тут вирішальну роль відіграють батьки, зокрема матері, на плечі яких в основному «падає» лікування, розвиток та інші питання стосовно майбутнього дитини з інвалідністю.

  І справді, ми живемо і навіть не задумуємось, що поруч з нами живуть люди, які через свої фізичні чи інтелектуальні обмеження не виходять з дому через сходи, надмірну опіку батьків чи боязнь бути осудженими оточенням.

  Ці дивні радянські міфи руйнують життя людей з інвалідністю. Вони не такі, як усі. Але усі люди, з інвалідністю і без неї – абсолютно різні.  Хто і коли придумав цю «нормальність» та нав’язав її суспільству? Часто, люди з інвалідністю, навіть, якщо вони подолають психологічні і архітектурні бар’єри і вийдуть на вулицю, то зрозуміють, що їм немає куди іти...

 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...
 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...

  Для подолання цих проблем і був спрямований проект «Об’єднання матерів для кращого майбутнього дітей з особливими потребами», який отримав фінансову підтримку від Європейського Союзу у рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив», що адмініструється ГО «Центр «Жіночі перспективи».

  Батьки та їхні діти з особливими потребами беруть участь у тренінгах та творчих гуртках, де вони навчаються шити, виготовляти свічки та вироби з бісеру і хто знає… Можливо саме ці вміння допоможуть їм, з часом, заробляти на життя. А зараз ми разом вдосконалюємо свої вироби і, що найголовніше, вчимося бути більш самостійними в житті. На гуртках молодь з фізичними та інтелектуальними вадами разом спілкуються, по черзі чергують та займаються на групі фізичного розвитку із реабілітологом. Спілкування під час різноманітних заходів дає дуже багато як для молоді, так і для їхніх батьків – психологічну підтримку, нову інформацію, нові враження та відчуття того, що ти не один.

  «Раніше моя донька постійно сиділа вдома. Вона не вміла переходити через дорогу, зачиняти чи відчиняти двері ключем, не вміла зробити собі чай чи салат. Вона говорила, що їй це не потрібно. І я не мала, що їй на це відповісти. – розповідають матері наших постійних відвідувачів, - Завдяки гурткам в асоціації інвалідів наші діти змогли вперше виготовити щось своїми невпевненими руками – квіточки з бісеру, свічки і цілі композиції. В них почали сяяти очі, появилося бажання щось робити. Вона ж взагалі нічого не могла тримати свїми хворими пальцями, а тепер – вміло надіває дрібний бісер! Це просто спасіння для наших хворих дітей та для нас».

  Для визначення результативності проекту та дослідження проблем людей з інвалідністю, було проведено опитування 53 осіб. Це люди з інвалідінстю та їхні рідні. Аналізовуючи опитування ми побачили, що однією із основних проблем неповносправної молоді є відсутність зайнятості та їхня ізольованість від суспільства. Саме через це і виникає низка психологічних проблем, які пов’язані із самотністю, розчаруванням та відчуттям своєї неповносцінності. 96 % опитаних зазначили, що проект мав позитивний вплив на них в інформативному та соціально-психологічному планах. У своїх відгуках батьки згадують, що їхні діти стали більш самостійними, активними і відкритими для спілкування.

 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...
 • Особливі діти та молодь – вони по-між нас...

  Цього року, Сокальська районна асоціація інвалідів спільно із районною молодіжною оргнаізацією «Світло Христове» взяли участь у  третій Всеукраїнській Акції «Соціальні послуги - для людей з інтелектуальними порушеннями", яку проводить Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб із інтелектуальною недостатністю». Ця оргнаізація була створена батьками і матерями саме для переговорів з національною владою про державну допомогу своїм дітям, що мають інвалідність. В рамках цієї Акції батьки писали заяви до місцевих держадміністрацій, де вказували про їхню потребу в соціальних послугах від держави відповідно до чинного законодавства. Минулого року під час такої ж Акції було заявлено про потреби в соціальних послугах 723 особи з інтелектуальною недостатністю у 25 організації з 16 регіонів України. Сокальщина цього року вперше бере участь у такій акції, зібравши заяви дев’яти потребуючих людей з особливими потребами. Звичайно, кількість людей з інвалідінстю, які потребують соціальних послуг у Сокальському районі є набагато більшою, та не всі вони є активними. Багато людей просто не вірять в те, що в нашій країні може щось змінитися. Але ми не маємо права опускати руки: «Хто стукає, тому відкривають». А особливо зараз, у часи кризи, тим більше маємо знову і знову нагадувати, скільки гарантованих соціальних послуг треба дітям і молоді з інвалідністю.

  Ми повинні боротися за свої права та разом змінювати нашу країну на краще. Дежава та суспільсво повинні створити рівні умови для всіх людей, щоб кожен з гордістю міг сказати: «Так, я українець. І мене тут цінують.»

  Щоб усі розуміли, але нікому не приходилося доказувати комусь відому фразу Альберта Енштейна: «Усі ми генії. І усі дуже різні. Але якщо судити рибу по її вмінню лазити по деревах, то вона так і помре з відчуттям своєї неповноцінності»

  Асоціація Інвалідів
  Сокальська Районна Асоціація Інвалідів

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  13:27, 25 квітня 2024 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567