** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::05.02.2015


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

5 лютий 2015 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

 • Маскувальні костюми для бійців АТО
 • Маскувальні костюми для бійців АТО

  Маскувальні костюми для бійців АТО

  Переступивши поріг офісу «Оріфлейм», що в приміщенні старої автостанції, була дещо вражена побаченим: декілька жіночок на двох великих закрійних столах розкроювали білу тканину. Інші приміряли уже пошитий одяг – це штани та куртка з капюшоном. Маскувальний костюм бійці без проблем зможуть одягати поверх військової форми. Волонтерки радились, як зробити куртку ще зручнішою для бійців.

  – У спеціальних магазинах такий костюм коштує 29 євро, – каже голова товариства «Холмщина» Ольга Реукова, координатор акції. – Це надто дорого. На зібрані кошти купили лише два. А їх потрібно багато. Тож вирішили, що дешевше буде пошити. До того ж пізніше маскувальні костюми, пошиті з льону чи бавовни, можна використовувати, як перев’язочний матеріал для поранених. На пошиття куртки потрібні підковдра і простирадло, на штани – дві підковдри, на капюшон – наволочка. За день можна пошити один костюм.

  Запитую у волонтерів, хто став ініціатором пошиття маскувальних костюмів для бійців АТО. На що голова товариства «Холмщина» Ольга Реукова відповіла, що у «Голосі знад Бугу» прочитала заклик депутата Сокальської міської ради Юрія Товарянського допомогти бійцям АТО. Він просив зголошуватися кравчинь, закрійників, щоб шити маскувальні костюми для бійців української армії, які воюють з ворогом на сході України: «Це повідомлення привернуло мою увагу. Читали його й інші члени товариства «Холмщина». Тож коли ми зустрілися на засіданні, вирішили доброчинно зайнятися пошиттям маскувальних халатів. Зараз саме їх потребують українські бійці. Про це неодноразово під час різдвяних свят говорили в новинах журналісти різних телеканалів».

  Приміщення під «шевську майстерню» надала підприємець Оксана Товарянська. Зручні столи для крою та шиття зробили підприємець Михайло Турішин, допомагав йому Антон Тріфонов. Ось так кожен приклався до доброї справи.

  – А хто відгукнеться на це прохання, як не ми з вами, – каже пані Ольга. – Нині кожен є волонтером, старається щось робити. Адже ми надіємося, що в такий спосіб допоможемо нашим військовим.

  І жіноцтво товариства «Холмщина» взялось до роботи. Командир військової частини у Великих Мостах Валерій Мошора надав один комплект, з нього зробили лекало, за яким шиють одяг. Проте це – взірець ще старого радянського зразка, тож майстрині намагаються його вдосконалити та модернізувати, щоб бійці почувалися комфортно та зручно.

  Жінки поділилися на групи: одні шиють вдома куртки, інші – штани. Зокрема, активно підтримали акцію Лідія Палига, Віра Сідельник, Раїса Романюк, Марія Костюк, Валентина Дерейко, Ірина Вікарчук, Володимир Войтович, Петро Хриплюк, Богдана Полохайло, Марія Мельничук. Розкроюють тканину Оксана Товарянська та Юлія Сорочук.

  Жінкиволонтерки не є професійними кравчинями. Вони кажуть, що куртки і штани мають складний крій. Раніше працювати над чимось подібним їм не доводилося. Складно шити, бо є багато виточок, кишень та мотузок, але до роботи надихає те, що пошитий ними одяг допоможе врятувати чиєсь життя.

 • Маскувальні костюми для бійців АТО
 • Маскувальні костюми для бійців АТО

  Маскхалати шиють із підковдрів та простирадл, білої матерії, яку приносять сокальці чи привозять жителі району. Зокрема, багато тканини зібрала Людмила Гогой з Трудолюбівки, яка ходила від хати до хати й збирала білі підковдри та простирадла для пошиття маскувального одягу для бійців. Жінка навіть виголошувала про акцію у церкві. Сільський голова Надія Гібляк та скоморохівчанка Людмила Сорочук також відгукнулися на акцію й зібрали у селах багато білої постелі та матерії. Остання ще й власноруч з дочкою Олею пошили понад десять курток. Долучилися до акції й жителі Забужжя, а також членкині міського осередку Союзу українок, яким керує Надія Мельник. Союзянки Зубкова взяли взірець маскувального костюма та розпочали пошиття.

  – Нині не можна бути байдужим, – каже пані Ольга. – На війні нема чужих бійців, там воюють наші батьки, чоловіки, сини, внуки, родичі, знайомі, сусіди... І ми допомагаємо, хто чим може. Вчора до нас прийшли двоє осіб, які є безробітними, зголосилися шити костюми, і вже сьогодні принесли пошиті куртки.

  Жінки з товариства «Холмщина» закликають тих, у кого є швейна машинка й бажання допомогти, приєднуватися, щоб швидше і більше пошити маскувальних костюмів для бійців АТО. Адже вони їм там вкрай потрібні.

  Перших 26 костюмів волонтери з товариства «Холмщина» відправили в АТО 22 січня, ще 30 передали жінкиволонтерки із Забужжя. Сподіваються, що маскхалати, пошиті ними, допоможуть бійцям стати невидимими для ворога.

  Любов ПУЗИЧ.


  Голос з-над Бугу

  Газета
  "Голос з-над Бугу"

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  19:52, 20 травня 2024 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567