** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::23.06.2010


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

23 червень 2010 року

Пошук в новинах   

  
суспільство

СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ СТАЛИ ПЛАТНИМИ


 


Сокальський районний територіальний центр соціального обслуговування став для багатьох літніх людей, які опинились у скрутних життєвих обставинах рятівною соломинкою. Тут їх вислухають, порадять і допоможуть. Донедавна його працівники надавали широкий спектр безкоштовних соціальних послуг для своїх підопічних. Та з початку року згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», окремі з них стали платними. Про це наша розмова із директором Сокальського районного територіального центру соціального обслуговування Тетяною БУГАЙ


Тетяно Михайлівно, скільки людей нині перебуває на обліку в районному територіальному центрі соціального обслуговування?


-    4043 осіб, з них у відділенні соціальної допомоги вдома через соціальних робітників - 492, у відділенні соціально-побутової адаптації - 3306, а у відділі організації надання адресної грошової та натуральної допомоги - 245.


-    Районний територіальний центр соціального обслуговування пропонує широкий спектр послуг. Якими з них найчастіше користуються ваші підопічні?


-    Транспортними, перукарськими, пранням білизни, ремонтом одягу та взуття, медичними (вимірювання артеріального тиску та цукру, ін`єкції). Усі соціальні робітники допомагають одиноким людям оформляти документи на субсидії та допомоги, платять за комунальні послуги та здійснюють інші платежі, купують продукти, періодичні видання та медикаменти. Для їх зручності територіальний центр відкрив перукарню та пральню у Великих Мостах. У Белзі працює перукар. Відтак громадяни з навколишніх сіл, які перебувають під опікою територіального центру, можуть користуватися ними.


-    Які зміни відбулися у Вашій роботі після прийняття постанови Кабінету Міністрів України?


-    Досі усі послуги територіального центру соціального обслуговування були безкоштовними. Але постановою Кабінет Міністрів України від 29 грудня 2009 року внесено певні зміни і деякі послуги стали платними для певних категорій людей. Це вищеперераховані послуги, крім медичних. Та нещодавно вийшла постанова №408 від 9 червня 2010 р., яка внесла часткові зміни та доповнення до Постанови №1417 від 29 грудня 2009 р., які ми вивчаємо і про них повідомимо громадян пізніше.


-    Можливо, є якісь винятки і дехто з громадян може отримати послуги безкоштовно?


-    Так. Це громадяни похилого віку, інваліди, хворі з числа осіб працездатного віку на період встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці, які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв`язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, потерпіли під час стихійного лиха чи катастрофи (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів) і якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий, ніж встановлений законом прожитковий мінімум для сім`ї.


-    Хто ж має платити за послуги?


-    Платні соціальні послуги надають громадянам, які мають рідних, котрі повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Але з певних нате причин не можуть зробити це.


-    Хто встановлює тарифи на послуги?


-    Тарифи на платні соціальні послуги встановлює територіальний центр відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2005 року №268 «Про затвердження порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги».


-    Як сприйняли Ваші підопічні такі нововведення?


-    Хтось з обуренням, а дехто -з розумінням. Не ми ж це придумали. До речі, у містах Трускавець, Броди, Городок, Радехів в їх територіальних центрах ще торік ввели платні послуги.


-    Куди підуть кошти, виручені за надані послуги?


-    Використання коштів, які надходять від надання платних соціальних послуг, здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року №659 «Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання», їх спрямовують на покращення умов надання соціальних послуг.


-    З чим звертаються до Вас люди, які перебувають під соціальним супроводом територіального центру?


-    Найчастіше з проханнями щодо медикаментів, грошової допомоги.


-    Чи були скарги на роботу соціальних робітників?


-    Дуже рідко, але бувало. З літніми людьми важко працювати. Якщо скарга обгрунтована, то ми притягуємо соціального робітника до відповідальності або звільняємо з роботи.


Чи у всіх населених пунктах є соціальні робітники?


-    У нас є декілька сільських рад де нема соціальних робітників. Зокрема, це Острівська, Свитазівська, Корчівська, Ванівська, Перв`ятицька, Савчинська, хоча там проживають багато самотніх людей. Наприклад, у Ванові є 50 чоловік, в Острові - 49, у Свитазеві- 27, у Перв`ятичах - 39, з них половина потребує соціального робітника. Та його призначають після звернення сільської ради. Хотілося б, щоб кожна людина, яка потребує нашої допомоги, отримала її, і не відчувала себе самотньою та кинутою напризволяще. Тож не будьмо байдужими до людей, які байдужими до людей, які живуть поряд.


-    Дякую за розмову!22 червня 2010 р.            Інтерв`ю взяла Любов ПУЗИЧ.
Газета
"Голос з-над Бугу"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:11, 17 червня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567