** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::13.10.2009


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

13 жовтень 2009 року

Пошук в новинах   

  
економіка

«Твої гроші, твій вибір, твоя кредитна спілка»

 Під таким гаслом цьогоріч кредитно-кооперативний світ 15 жовтня відзначатиме Міжнародний день кредитних спілок. В нашій державі святкування цього дня останні роки також стало доброю традицією. 

Міжнародний день кредитних спілок святкується щороку кожного третього четверга жовтня, з 1948 року. В 1982 році, в Канаді, святкування тижня кредитних кооперативів стало національною подією.

Кожного року, починаючи з 1948, День кредитних спілок має своє гасло. Наприклад, у 1948 році було: «Зараз час побудувати кращий світ за допомогою кредитних спілок», у 1970 — «Інвестуємо в людяність», у 1980 — «Люди допомагають людям зробити життя кращим», у 1990 — «Кредитні спілки: створення глобального бачення», у 2000 — «Приєднуйтеся до нас! Маємо 100 млн членів кредитних спілок в усьому світі», цього року — «Твої гроші, твій вибір, твоя кредитна спілка».

Цьогоріч Міжнародний день кредитних спілок припадає не на кращі часи, світова фінансово-економічна криза далася взнаки і кредитно-кооперативному русі України. Утім, це не зламало наші кредитні спілки, а лише дало зайвий стимул згуртовуватися у такий складний період. 

 Кредитна спілка – це фінансовий кооператив, в якому одні люди вкладають гроші на депозит, а інші беруть ці гроші в кредит. Кредитна спілка не заробляє на своїх членах – вона не отримує прибутку, а лише покриває необхідні витрати. У цьому і полягає головна відмінність кредитної спілки від банку. Кожний вкладник кредитної спілки, незалежно від суми вкладу, є її повноправним членом. Кредитна спілка є демократичним інститутом (один учасник — один голос), де керівні органи обираються загальними зборами. 

На сьогоднішній день кредитні спілки володіють такими перевагами:

- термін внесків. Кредитні спілки готові привертати середньострокові внески на термін до двох років;

- високі депозитні ставки. Спілки дорожать своїми вкладниками, тому при повторному укладенні депозитного договору пропонують бонусні процентні ставки;

- порядок нарахування відсотків по кредиту. Кредитні спілки стимулюють дострокове погашення кредиту. Тому, якщо позичальник, що оформив позику строком на 1 рік, погасить його через 3 місяці, то відсотки будуть перераховані, позичальникові не доведеться платити позику виходячи з терміну 1 рік та жодних штрафних санкцій;

- нижча ціна кредитів і прозоре її формування, немає прихованих платежів (відсутність комісії, страхування, касового обслуговування і .т.д.);

- індивідуальний підхід до обслуговування клієнтів.

Ці переваги вже сьогодні призвели до зростання довіри та інтересу позичальників до такого виду небанківської фінансово-кредитної установи, як кредитні спілки.

З огляду на сьогоднішній день про Кредитні спілки можна сказати, що вони є менш вразливими до кризи, оскільки переважно це локальні організації, незалежні від боргових запозичень, від валюти. Вони добре знають своїх вкладників, які одночасно є співвласниками спілки. Але, звісно, як і всюди трапляються винятки. Тому, перш як довірити свої кошти фінансовій установі потрібно дотримуватись наступних порад:

1. Перевірити: наявність на дошці оголошень кредитної спілки списків членів Правління, Кредитного та Наглядового комітетів, Ревізійної комісії.

2. Ознайомитись з Статутом кредитної спілки.

3. Поцікавитись чи має кредитна спілка діючу ліцензію на залучення коштів.

4. Попросити річний звіт за минулий рік і проаналізувати його. Цей звіт має містити фінансову частину, яка включає в себе баланс кредитної спілки та звіт про доходи і витрати.

5. Ознайомитись зі списком осіб, котрі увійшли до виборних керівних органів кредитної спілки.

Якщо члени Правління або працівники кредитної спілки стають на заваді в отриманні необхідних вам документів, дають нечіткі відповіді на ваші запитання, ухиляються від них, або зовсім відмовляються їх давати, - цій організації не варто довіряти свої кошти.

Отже, виходячи із вище сказаного, кредитні спілки мають право на життя на рівні з іншими фінансовими інститутами, саме кредитні спілки стали рятівними інструментами кредитування в умовах економічної кризи. Старий галицький клич і на сьогодні залишається актуальним: отож “Свій до свого по своє”.

Жанна Журавінська
кредитний інспектор КС "Вигода"

якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:18, 25 квітня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567