** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну - www.sokal.lviv.ua /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина : новини ::02.07.2009


НОВИНИ СОКАЛЬЩИНИ

2 липень 2009 року

Пошук в новинах   

  
культура

Паломництво до Гошівської Божої Матері


 • Історичні джерела сповіщають, що Гошівська ікона Божої Матері – це копія Белзької (Ченстоховської) ікони Богородиці. Її іконописний тип – Одигідрія (з грец. Провідниця). Митрополит Атанасій Шептицький зібрав під присягою свідчення очевидців чуда і проголосив Її чудотворною. Тільки від 1737 р. до кінця XVIII ст. було зафіксовано 117 численних чудес, оздоровлень від сліпоти. Гошівська ікона чудом збереглася від пожежі в час Другої світової війни, натомість монастирські будівлі були знищені. З відродженням чернечого життя на Ясній Горі в Гошеві український монах студит Ювеналій Мокрицький у Римі відтворив копію Гошівської чудотворної ікони, яку освятив Папа Іван Павло II. • У липні 2001 р. з Івано-Франківська до Гошева була перенесена і виставлена на місце почитання інша копія, яка найбільше зберегла первісний вигляд чудотворної ікони і датувалася реставраторами початком ХХ ст.


  Днями паломники, працівники музею “Людина. Земля. Всесвіт” побували у Гошівському монастирі на Ясній Горі. Серед паломників – сокальський митець, директор Сокальського музею – Анатолій Покотюк із своєю авторською іконою “Гошівська Божа Мати”. В цю ікону вкладені святі реліквії з місць Ісуса Христа, святих місць світу, камінь святої гори Афон – обителі Богородиці. Ця авторська ікона була прикладена до чудотворного Образу Гошівської Божої Матері, її посвятив і благословив о.Іван та ігумен монастиря ієромонах Дам’ян, ЧСВВ, була посвячена святою водою з джерела Богородиці. Ця ікона у свій час була посвячена о.Олегом (церква св.Ольги і Володимира, м.Львів). Монахи, що посвячували ікону, з захопленням роздивлялися нерукотворні зображення ликів Святих, що з’явилися на цій авторській іконі на дереві під час творення її та чудувалися тонкістю виконання і теплотою дерева. • Настоятель монастиря побажав мати подібну авторську ікону у каплиці монастиря, де проводяться  Св.Літургії і молитви до Гошівської Богородиці. Анатолій Покотюк обіцяв в найближчому виконати це, бо Образ Гошівської Божої Матері є Великою Святинею України і світу, а Ясна Гора – місце паломництва багатьох людей світу.  Як повідомив нам настоятель монастиря, що і понині тут творить чуда Богородиця Гошівська, зцілююючи як і колись недужих і хворих.


  Біля джрела Богородиці, де споконвіку витікає цілюща і благодатна вода, місцева віруюча жителька, яка щоденно приходить сюди, захоплено торкалася і цілувала авторську ікону “Гошівська Божа Мати”, зі сльозами зверталася до Матері Божої, щоб навернулись люди до Бога, щоб порятувати наш світ для дітей та онуків. Ця авторська ікона, що посвячена на Ясній Горі, займе почесне місце в майбутньому Пантеоні Богородиці у м.Сокалі.
  старший науковий працівник музею “Людина. Земля. Всесвіт”, м.Сокаль
  Наталія Покотюк
  Старший науковий працівник музею "Людина, Замля,

  якщо Ви хочете додати, заперечити чи обговорити
  напишіть адміністратору: заповніть HTML форму

  RAM counter
  додому
  написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
  Всі права застережено 2005
  17:51, 25 квітня 2024 року
  При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
  Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
  +380686916567