** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Музей "Людина. Земля. Всесвіт"

Музей
«ЛЮДИНА. ЗЕМЛЯ. ВСЕСВІТ»

Художній Музей «Людина. Земля. Всесвіт» у м.Сокалі
створено 1985 р. зусиллям подружжями Анатолія та Наталії Покотюк.

У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

У десяти музейних залах розгорнуті цікаві експозиційні виставки: «Людина і Всесвіт», «Свята Україна», «Ісус Христос – Найвеличніший із Синів Людства», «Під Покровом Божої Матері», «Що є Істина», «В пошуках Істини», «Космічне мистецтво», «Вчення життя – Поклик у Майбутнє», «Тарас Шевченко – Апостол Правди і Світоч Духу», «Києво-Могилянська Академія».

В Музеї експонуються унікальні стародруки, які розповідають про світобудову, нашу Планету і життя на ній, оригінали робіт художників-космонавтів Володимира Джанібекова, Олексія Леонова, художника-фантаста Андрія Соколова, одного із засновників космічного мистецтва Бориса Смирнова-Русецького, київського художника Володимира Козара, художників-космістів світу.

Науковці Музею постійно ведуть пошукову, збиральницьку та дослідницьку роботу над матеріалами історії церков Сокальщини, життя і діяльності духовних просвітителів та культурних діячів, по крупинці відроджують їх образи у народній пам’яті.

У фондах Музею зберігаються документи з історії Сокальщини ХVII–XIX ст. рідкісні матеріали про відомого українського композитора о.Віктора Матюка (родом із с.Тудорковичі Сокальського району), матеріали з історії церков Сокальщини, про духовних просвітителів та культурних діячів, кераміка відомого майстра XIX ст. Василя Шостопальця, зразки унікальної сокальської вишивки, предмети вжитку XIX–ХХ ст.

В експозиції є священні реліквії з Єрусалиму, Назарету, Вифлеєму, Люрду, а також Зарваниці, Почаєва та інших місць з’явлення Божої Матері в Україні і світі.

Окремо слід виділити експозицію, присвячену спільному українсько-американському експерименту в Космосі і першому українському космонавту Леоніду Каденюку, який відвідав Музей 29 вересня 1999 р.

В одному з експозиційних залів Музею, присвяченому Т.Г.Шевченку, знаходяться унікальні видання творів великого Поета: Кобзарі (С-Петербург, 1867 та Женева, 1878 р.р.), найменший Кобзар (Краків, 1940 р.). Повне видання творів Т. Шевченка (Львів, 1936 р.) та інші унікальні експонати.

Справжньою перлиною Музею є колекція художніх творів Анатолія Покотюка, талановитого митця й ентузіаста, місіонера культури, незвичайної особистості, які вражають професійних митців, науковців, звичайних людей.

Авторські праці А.Покотюка добре відомі як в Україні, так і за її межами: Польщі, Німеччині, Голландії, Бельгії, Угорщині, Канаді, США, Англії, Франції, Австрії, Індії, Австралії та інших країнах. Його праці є у багатьох музеях світу та приватних колекціях відомих людей – президентів України, президентів 9 країн Європи, міністрів України, Папи Івана Павла ІІ, Патріарха Філарета, Кардинала Любомира Гузара та інших релігійних діячів, вчених, космонавтів. Три художні праці А.Покотюка були вручені Прем’єр-Міністру Індії Радживу Ганді.

Митець учасник багатьох Всеукраїнських виставок, міжнародних конференцій в Україні і за кордоном, представляв львівську мистецьку школу від Львівської Академії Мистецтв в м.Клівленді (США). Мистецькі твори А.Покотюка знаходяться в постійній експозиції Храму Людства в м.Халсіон (Каліфорнія, США).

Художник відзначений дипломами і медалями, член Братства Києво-Могилянської Академії.

Роботи Анатолія Покотюка вирізняються не лише майстерним різьбленням на дереві або поєднанням обох технік: різьби та інтарсії, але й незвичайністю і неймовірністю чудоявлень, а це: відбитки на шклі, чудодійні квіти, які експонуються поряд з роботами, на яких, ніби копії різьблення, ті самі образи, що відкриває нам нові грані бачення, глибини людського пізнання. Так Божественний вогонь об’єднує всі енергії Добра і Світла, усього живого і сущого.

За свідченням прихильників нетрадиційних способів лікування, навколо мініатюр Анатолія Покотюка відчувається позитивне сильне біополе, яке, за словами народної артистки України Ніни Матвієнко, є «промінцем Світла», і той, хто «торкається» творчості художника, забирає від нього все добре, адже «дерево служить Анатолію, як молитва».

Музей «Людина.Земля. Всесвіт» зайняв визначне місце у духовному і культурному житті Сокальщини і України. Він став духовно-мистецьким центром, місцем проведення державних, релігійно-громадських заходів, а також науково-методичним центром допомоги освітнім закладам з висвітлення релігієзнавчих, краєзнавчих питань музейними засобами. Щорічно тут проходять стажування студенти вузів України.

Множаться плодотворчі зв’язки Музею з науковими і культурними інституціями України і світу (Музей В.Курилика, Канада; Музей Українського мистецтва, Мельборн, Австралія; Музеї М.Чюрльоніса, Литва (Каунас, Друскінінкай); Музей Космонавтики м.Житомир; Музеї Т.Шевченка (с.Шевченкове, Канів, Київ); Музей Івана Гончара (Київ) та з іншими музеями – США, Німеччини, Італії, Франції).

На базі Музею створено Благодійну Духовно-мистецьку Фундацію Анатолія Покотюка , метою діяльності якої є ознайомлення з досягненнями української культури, пам’ятками нашої історичної спадщини, збереження, захист, популяризація творів літератури та мистецтва минулого і сучасного, а також сприяння діяльності Музею на рівні сучасного розвитку Музеїв та музеєзнавства, забезпечення його існування на Майбутнє.

Навіть не дивлячись на труднощі, які переживає культура в Україні, в Музеї здійснено капітальний ремонт експозиційних залів за власні кошти, а також спонсорів і доброчинців.

Високодостойні гості з різних країн світу захоплені високим європейським рівнем Музею та його плідною діяльністю відомою у світі, про що розповідає Книга відгуків. (Відгуки друкуються мовою оригіналу).

«Хоч вороги розікрали цінні експонати з етнографічного Музею «Сокальщина», які в більшості придбав мій батько, Д-р Богдан Чайковський в роках 1936-1939, але знайшлися молоді люди які змогли розвинути і придбати нову збірку створивши Сокальський Музей. Життя йде вперед, отже дух мусить поступати. Гратулюю й бажаю подальших успіхів.»

Орися ЧАЙКОВСЬКА-ПОНЧИНА (Детройт, США)

«Боже, Який, Ти Незбагненний у своїх багатствах. Дякую Тобі за таланти дані для Нашого Народу, в плодах їхніх ми славимо Тебе і Свій Народ.»

Владика Михаїл КОЛТУН,
Єпископ Сокальський.

«Високодостойному Митцеві, Анатолію Покотюку, та усім шановним співпрацівникам Музею «Людина.Земля.Всесвіт» у Сокалі, з великим признанням за труд у зберіганні Української спадщини, культурних цінностей рідної нам Сокальщини та з великою подякою за увагу до моєї скромної праці в літературній діяльності.

Хай Всевишній нагородить Вас своїми ласками і здійсненням мрій Воскресіння Могутності Нашої Самостійної Держави.»

Мирослава ЛАСОВСЬКА-КРУК (Детройт, США),

голова Головної Управи Об’єднання Жінок Чотирьох Свобід України, член Політичної Ради Українського Конгресового Комітету Америки та Асоціації діячів Української Культури, референтка у справах культури при Світовій Федерації Українських Жіночих Організацій, письменниця, художниця.
Проживала у м.Сокалі.

«У скромному будинку Музею Сокаля побачила велику красу, прицезійність і незвичайність робіт Ваших, пане Покотюк. Бажаю Вам надальше великого оптимізму, яким і мене Ви наснажили і який повезу у мою теперішню хату в Австралії. Перекажу українцям міста Мельборну, щоб не забули відвідати Музей у Сокалі. Щасти Вам Боже!»

Надія ЧУБАТА-МИХАЙЛИШИН,
Мельборн. Австралія

«Лише велика Любов і глибока Віра в Бога, може творити так плідно неповторні шедеври. Хай Господь завжди наділяє Вас щедрими ласками і новими помислами у Вашій Творчості. Мої враження словами не висказати.»

З глибокою вдячністю і пошаною Іванна МАЩАК,
Лондон

«Цей Музей ми завеземо в думках і наших серцях за океан. Його вартість не можна перевести на ніякі матеріальні вартості.»

Наталя, Ярема, Юрій МІХНЕВИЧ,
Торонто. Канада

«Творча думка, бажання зрозуміти Всесвіт, золоті руки Анатолія Покотюка створили в м.Сокалі справжнє чудо! Бажаю Вам нових творчих успіхів, розширення Музею та його зв’язків з іншими музеями космічного напрямку в Україні.»

Перший Віце-Президент Федерації космонавтики України, Член-кореспондент Української Академії Наук Національного прогресу, Заслужений випробувач Байконуру
ДЕРМІДОНТОВ А.Г.


АДРЕСА: м.Сокаль, вул. А.Шептицького, 74
Тел.(03257) 2-00-79,
E-mail: museum@sokal.com.ua

 
Новини


09.07.2019 КОЛІР ДУШІ СОФІЇ ЧЕРНЯВСЬКОЇ
20.05.2019 МУЗЕЙ «ЛЮДИНА,ЗЕМЛЯ,ВСЕСВІТ» ВІДСВЯТКУВАВ ДЕНЬ МУЗЕЇВ
20.10.2009 Доброю традицією стало пошанування Чудотворної ікони Сокальської Божої Матері Потішення, яке уже втретє організовує і проводить музей “Людина. Земля. Всесвіт” м.Сокаля.
11.09.2009 Нові експонати в музеї “Людина. Земля. Всесвіт"
02.07.2009 Днями паломники, працівники музею “Людина. Земля. Всесвіт” побували у Гошівському монастирі на Ясній Горі
21.09.2008 Запрошуємо відвідати захід присвячений Вшануванню Чудотворної ікони Сокальської Божої Матері Потішення


21.10.2005 В м. Луцьку, у Волинському краєзнавчому музеї експонується Виставка авторських ікон Анатолія Покотюка «Під Твою милість прибігаєм, Богородице Діво!» (інтарсія, різьба по дереву), присвячених Богородиці й створених для Пантеону Богородиці у м. Сокалі.


06.2005 Сокальському музею «Людина. Земля. Всесвіт» – 20 років


05.2005 Анатолій Покотюк мав честь вручити авторську ікону «Блаженний священомученик Еміліян Ковч»,Голові Наглядової Ради Міжнародного Фонду, Катерині Ющенко,


30.04.2005 авторська ікона Анатолія Покотюка «Ісус Христос – Найвеличніший із Синів Людства», побувала на Святій Землі з паломниками з Сокальщини


Анатолій Покотюк. Найвеличніший.
(інтарсія, різьба по дереву)


Вручення авторської ікони А.Покотюка
Святійшому Патріархові Філарету
в його резиденції (січень, 2004)


Анатолій Покотюк.
Анна Ярославна - королева Франції.
(інтарсія, різьба по дереву, 2003)


Юлія Тимошенко під час відвідин сокальського
музею 13 березня 2002 р.


ПРОЕКТ, ЯКИЙ ПЛАНУЄТЬСЯ
ЗДІЙСНИТИ ПРОТЯГОМ 2005 РОКУ

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:54, 10 жовтня 2024 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
+380686916567