** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

Сокаль і Сокальщина :: Музей "Людина. Земля. Всесвіт"

Анатолій ПОКОТЮК -
художник, різьбяр, поет, філософ.

 

Анатолій ПОКОТЮК народився в 1951 р. у с.Княже на Сокальщині Львівської області.

Мистецьку освіту здобув у художньому училищі та в Українській поліграфічній Академії у м.Львові.

Працює переважно в техніці різьби по дереву, інтарсії, захоплюючись мініатюрою, з особливою майстерністю підбирає породи дерев, використовуючи їхні природні кольори та фактуру.

У 1985 р. за його ініціативи був створений Музей "Людина. Земля. Всесвіт" у м.Сокалі, який є філією Львівського музею історії релігії.

На базі музею у 2000 р. було засновано Благодійну Духовно-мистецьку Фундацію Анатолія Покотюка, метою якої є ознайомлення з досягненнями української культури, пам’ятками нашої історичної спадщини.

Анатолій Покотюк працює директором музею «Людина. Земля. Всесвіт», поєднуючи роботу з творчістю, вкладаючи в них увесь свій талант, натхнення і світобачення. Художник по-філософськи осмислює життя, виражаючи в своїх працях Минуле, Сучасне і Майбутнє Людства, гармонію світу, пізнання Всесвіту. Кредом життя Анатолія Покотюка є Бог і Україна. Його джерело творчості – чистота думок і гармонія, прагнення до добра для людства в ім’я Майбутнього.

Митець створив ряд циклів художніх праць: «Тарас Шевченко – Апостол Праці і Світоч Духу», «Свята Україна», «Вогняне Вчення – поклик у Майбутнє», «Під Покровом Божої Матері», «Жінки Великомучениці у християнському віровченні», «Києво-Могилянська Академія». У своїх творах мистець проводить паралелі між страдницькою долею України і тернистим шляхом Ісуса Христа. Тому найголовніше місце в його творчості відводиться образу Вчителя.

З 1991 року Анатолій Покотюк працює над творчим релігійно-філософським циклом «Ісус Христос – Найвеличніший із Синів Людства» за Євангеліє від Святого Івана Богослова. Художні твори циклу: «Хто вірує в Мене, той вірує в Отця Небесного», «Я Світло Світу», «Уста Небесні кажуть», «Я Син Землі во ім’я Істини Небес...» та інші відображають релігійно-філософське вчення Христа, допомагають зрозуміти Велич Божественного і невід’ємність людини від Всесвіту, пізнати святість тих, хто досягнув духовного ступеня досконалості, тих, через кого Бог виявив промінь Свого Світла, хто освітлював наше сходження у темряві.

Невипадково художник звернувся до Євангеліє від Св.Івана Богослова. Дванадцять апостолів було у Христа, але лише один Іван Богослов йшов шляхом беззавітної Любові...

Анатолій Покотюк закликає: «Ми повинні кожен особисто прийняти Ісуса Христа, як Свого Спасителя і Господа. Тільки тоді ми буде знати з досвіду Божу Любов та Його План для нашого життя,» і стверджує, що Преображенний Христос любов’ю обіймає всіх своїх Братів, інших Великих Обранців, які передували Йому і були подібні до Нього Променями Живого Слова, що Він широко розкриває свої обійми, і Науці у всій її повноті, і Божественному Мистецтву, і досконалому життю.

Виставки А.Покотюка проводились у Києві, Львові, Житомирі, Ніжині, Коломиї, Москві, в наукових центрах Підмосков’я, Рівному, Луцьку, Польщі, Клівленді (США), Італії.

Художник добре відомий не тільки в Україні, але й далеко за її межами: в Англії, США, Канаді, Австрії, Австралії, Індії, Німеччині, Франції, Італії, Польщі, Угорщині, Болгарії та інших країнах.

Художні роботи Анатолія Покотюка є у приватних колекціях відомих людей – президентів 9 країн Європи, міністрів України, Святійшого отця Івана Павла ІІ, Патріарха Філарета, Кардинала Любомира Гузара, Раджива Ганді, Святослава Реріха, вчених, космонавтів, першого українського космонавта Леоніда Каденюка, а також в багатьох музеях світу: Музеї Василя Курилика (Канада), музеях Реріхів (Нью-Йорк, Москва, Рига, Індія), Музеї К.Ціолковського (Калуга, Іжевське), музеях Космонавтики (Москва, Зоряне Містечко, Житомир), меморіальних музеях Г.Сковороди, Т.Шевченка, М.Чюрльоніса, Ф.Цандера, Івана Гончара та багатьох інших.

Митець – учасник Всеукраїнських виставок, міжнародних конференцій в Україні і за кордоном, представляв Львівську мистецьку школу від Львівської Академії Мистецтв у м.Клівленді (США). Мистецькі твори А.Покотюка знаходяться в постійній експозиції Храму Людства в м.Халсіон (Каліфорнія, США).

Художник відзначений дипломами та медалями, член Братства Києво-Могилянської Академії.

Характерною особливістю митця є те, що він вкладає у різносюжетні твори Святі Реліквії зі Святих місць Світу, і тому на багатьох картинах А.Покотюка з’являються чудодійні образи на шклі, які повторюють зображення створених картин.

За свідченнями прихильників нетрадиційних методів лікування, навколо творів Анатолія Покотюка сильне позитивне біополе. Його мистецькі твори наповнюють душі глядачів величними, чистими, благими, світлими думками, спонукають пізнати сутність Всього Сущого, уникнути блукань, сумнівів, помилок і бути відповідальними перед Богом за долю України, що «чистою свічкою» пройде через усі випробування, за спасенне майбутнє людства...

Анатолій Покотюк – художник, який несе Любов, Світло і Красу людям.


АДРЕСА: м.Сокаль, вул. А.Шептицького, 74
Тел.(03257) 2-00-79,
E-mail: museum@sokal.com.ua

 

Анатолій Покотюк,
директор музею


Анатолій Покотюк подарував Віктору Ющенку,
майбутньому Президенту України,
в честь 50- ліття, авторську ікону "Почаївська Божа Мати"


Анатолій Покотюк.
Страждальна Мати.
(інтарсія, різьба по дереву)


RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:50, 3 жовтня 2022 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464