** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

454

*

грамів хліба. Працювала табірна лікарня, проводились постійні чергу­вання в зоні. На четвертий день страйку керівники прийняли рішення про створення штурмових загонів. З українців було створено два такі за­гони, які очолювали чотові УПА Омелян Шумило та Ярослав Фещук До штурмових загонів були залучені німці і литовці. Зброєю, якою воло­діли в’язні, були залізні пруття і вогнегасники. У вогнегасники додали кислоти і їх далекобійність збільшилась до 20-25 метрів.

План був такий: штурмові загони з вогнегасників ліквідують на виш­ках кулеметні точки, а решта в’язнів прорве колючий дріт і знищить охо­рону табору. Ніхто не тішив себе ілюзією легкої перемоги — за неї дове­деться заплатити великими людськими жертвами, але не можна дозволи­ти себе замикати. Наглядачам та іншим працівникам режиму, крім на­чальника табору і головного лікаря, категорично заборонили протягом дня заходити в табір. Цю вимогу чекісти виконали. І хоч ця операція була засекречена, але не обійшлося без стукача-провокатора. І наступного дня на очах в’язнів табору охорона зняла з вишок кулемети і на відстані ЗО метрів від зони обладнала нові кулеметні гнізда: бочки з-під палива об­ложили землею, а на них встановили кулемети

На п’ятий день страйку приїхала комісія з Москви, яку очолив гене­рал внутрішніх військ Маслянніков. Його супроводжували генеральний прокурор СРСР Руденко,начальник „Речлагу” генерал Дерев’янко та інші.

На майдан перед вахтою вийшли майже всі політв’язні. Комісію і в’язнів розділяла відстань не більше 20 метрів. Генерал сказав всім сісти на землю, а тоді запитав політв’язнів, чому вони не працюють. Представ­ник комітету пояснив, що страйк в таборі оголосили на знак протесту проти беззаконня і насильства, та вручив комісії вимоги табору до Вер­ховної Ради СРСР з дев’яти пунктів. Генерал Маслянніков відповів: „Ето не забастовка, ето волинка” і наказав полковникові прочитати вимоги політв’язнів.Після цього в таборі запанувала тиша. Через кілька хвилин генерал сказав: „На ваші вопроси я отвєтіть нє могу. Ваші трєбованія я передам Советскомуправітельству на рассмотреніе, а сейчас требую не­медленно вийті на работу іне слушать провокаторов”.

Тоді один з членів страйкому звернувся до в’язнів з такими словами: „Граждане заключонниє, єслі член правітєльства не может отвєтіть на наші вопроси, то кто нам отвєтіт? Ейзенгавер? Нікто на работу не вий- дєт, пока не будут удовлєтворени наші трєбованія”.

Генерал Маслянніков ребром долоні розрубав повітря зверху до низу і вийшов зі своєю свитою за ворота табору. Після їх виходу розпочався мітинг, який ухвалив продовжувати страйк до переможного кінця. По­літв’язні різних національностей спілкувалися між собою російською мо­вою, а тому і транспоранти над табором були написані по-російськи: „Граждане заключенные, здесь нет национальностей, здесь одна нация — это рабы Советского Союза”.

На шостийдень страйку табір був піднятий по тривозі. Це був субот­ній ранок. З боку шахти до табору наближалась колона автомашин - де-

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:13, 12 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464