** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

453

*

тримали страйк і на роботу не вийдуть. О 14 годині пролунав сигнал ви­ходу бригад на вахту. Трубач кілька разів програв на трубі, але на вахту вийшло заледве 12 чоловік, у яких закінчувався термін. Тоді начальник табору зі старшим оперуповноваженим і нарядчиками увійшли в табір. Спочатку стали залякувати, а пізніше почали просити каторжан вийти на роботу. Відповідь була одна: жодних переговорів з табірним начальс­твом; вимагаємо табірну адміністрацію покинути табір, а для перегово­рів викликати комісію з Москви. Об 11 годині конвой привів з шахти першу зміну. Це була велика помилка табірної адміністрації, тому що всі 4000 в’язнів тепер були разом. Ввечері надійшов наказ підпільного кері­вництва, щоб після вечірньої перевірки не дати себе загнати в бараки і не дозволити себе замкнути. Це розпорядження було виконане. В’язні за­явили майору Таналкіну, що з цього дня не дозволять себе замикати, а іншим працівникам режиму, крім начальника табору і головного лікаря, забороняють протягом дня заходити в табір. Цю вимогу чекісти викона­ли.

Наступного дня, 28 липня, був створений міжнаціональний страйко­вий комітет дій. Головою обрано поляка СтефанаБуца, секретарем уро­дженця Коломиї Йосипа Ріпецького і 11 членів комітету — по одному представнику від кожної нації. Комітет підготовив заяву від політ’вязнів Воркути з 9 пунктів, яку мали вручити комісії з Москви. Серед них були такі: негайно зняти колючий дріт — розгородити зону, в’язням дати можливість вільно виходити на роботу; негайно звільнити усіх в’язнів, що були засуджені в неповнолітньому віці, і старших понад 60 років; га­рантувати безпеку від переслідування організаторів страйку; негайно пе­реглянути усі справи політв’язнів і скасувати величезні терміни. Ці ви­моги з дев’яти пунктів Комітет повинен був вручити комісії з Москви.

У той час у Москві йшла сесія Верховної Ради СРСР і страйк у Вор- куті повинен був привернути її увагу. Тоді у Воркуту приїхав генерал- майор Дерев’янко з проханням до шахтарів вийти на роботу. Але з ним говорити не захотіли, оскільки він ні разу не прислухався до прохань і вимог каторжан. Дерев’янка просто вигнали з табору і попередили, що будуть розмовляти тільки з представниками ЦК.З прокурором Воркути, який приїхав услід за Дерев’янком та обіцяв всі блага каторжанам, якщо тільки вони вийдуть на роботу, теж ніхто не захотів вступати в перегово­ри, і він був змушений покинути табір.

На третій день страйку — 29 липня — табірна адміністрація відчинила центральну браму на вахті і впустила в зону два вантажні авта з солдатами без зброї, які намагалися вивезти продукти зі складів зони, і, тим самим, голодом змусити в’язнів приступити до роботи. Солдатам сказали за п’ять хвилин покинути зону, і вони без заперечень виконали цю вимогу.

Тоді страйковий комітет відчинив продовольчі склади, зробив доклад­ну інвентаризацію, під час якої з’ясувалось, що для 4000 осіб цих продук­тів вистачить на цілий місяць. В таборі була злагода і бездоганна дис­ципліна. Годували в’язнів два рази на день, і кожен в’язень діставав 400

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:07, 13 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464