** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

446

*

Початкову освіту Богдан Дороцький здобув у сільській школі в Злоцькім (Лемківщина), що біля Нового Санча, де був на парохії його бать­ко. В 1919 році вступив до першого класу Перемиської гімназії з „україн­ською мовою викладовою“, в якій вчився до п’ятого класу. З 1925 року навчався в шостому, сьомому і восьмому класах Сокальської державної гімназії, де в 1928 році здав матуру. Цього ж року вступив на сільськогосподарсько-лісовий факультет Львівської політехніки. Був діяльним чле­ном студентського товариства „Основа“, в 1929 році сприяв організації і очолив в Раві-Руській українську студентську секцію при повітовій „Просвіті“. В 1933 році одержав диплом інженера лісогосподарства.

Перелік дат та відомостей про те, де вчився, куди поступив та що за­кінчив не дають уявлення про умови, в яких жив. Необхідно усвідомлю­вати, що час народження, дитинство та юнацькі роки Богдана Дороцько­го проходили в переддень Першої світової війни, під час та в період зма­гань українського народу за свою державність. Це час великих перемін в свідомості галицького суспільства, час усвідомлення значною частиною українців своєї національної ідентичности, та час активізації русофілів та утисків українців польською панівною верствою в тодішній Австро-Угорщині, а потім в новонародженій Польщі. Все те особливо різко про­являлося на Лемківщині, де проживала його родина. Його батько актив­но підтримував відродження української національної культури, мови, звичаїв, державотворчих процесів. Писав вірші та невеликі прозові тво­ри, які друкувалися в перемиських часописах. Значні переживання викли­кали події на Великій Україні та повалення большевиками Української Народної Республіки, а також завоювання Польщею західноукраїнських земель. В його батька в Злоцькім гостили під час переїзду на еміграцію деякі члени уряду УНР. Перебував у приятельських стосунках з його ба­тьком о. Іван Огієнко. В 1919 році поляки арештували його батька і за­проторили до концтабору Домб’є. Дуже нелегким було матеріальне ста­новище родини.

Все це ще з дитинства лягло основою при формуванні характеру та світогляду Богдана Дороцького, вклинилось в його по-звірячому обірва­не на 36-ому році життя.

Залишилась писана його рукою 31 липня 1943 року німецькою мовою біографія (Lebenslauf).Одначе вона неточна. Не відображає всіх подій його життя. Бо після закінчення інституту з 1934 року польські власті з політичних мотивів перетримували його без суду на довгі терміни у львівських в’язницях „Лонцького“ і „Бриґідках“. Останній раз він вийшов з тюрми після розвалу Польщі, в переддень приходу до Львова большевиків. Відвідав рідних та перейшов на окуповану німцями частину Польщі до села Лубна. Родина залишилась під большевиками, які в 1941 році стратили його брата Мирона, а батька, двох братів та братову з сином вивезли в Томську область в селище Парабель на ріці Об.

В 1939-1941 роках Богдан Дороцький перебуває в Берліні. В 1940 ро­ці одружується з фармацевткою Ольгою Копистянською (померла у

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
04:50, 13 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464