** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

445

*

Маркіян КУЛЬЧИЦЬКИЙ

ДОЛЯ БОГДАНА ДОРОЦЬКОГО

„...польські бестіяльські бандити ... всіх їх важко побили, опісля зв’язали руки і ведучи через село знущалися над ними. Над Сяном пов’язали колючим дротом і ще живих вкину­ли до Сяну, де вони потонули...“

(ФилипТ. Васильовський, „Українське се­ло Лубна і його трагедія“в збірнику „Ярославщина і Засяння 1931-1947“)

Це сталося 6 березня 1945 року, а серед замордованих був Богдан Дороцький, колишній студент Сокальської гімназії, в якій навчався з 1925 по 1928 рік, і в якій в 1928 році здав матуру.

Трагічна доля Богдана Дороцького непоодинока в Галичині, де осо­бливо зухвало проявилось обличчя польського шовінізму та горе-патріо- тизму (читай: завойовницького бандитизму), виплеканого на Сєнкевичовій повісті „Ogniem і mieczem“ (Вогнем і мечем) та благословленого польським кліром. Тільки політично сліпі, недалекоглядні обивателі „блакитної крові“, які вмовили в себе, що лише вони є справжніми про­відниками польського народу, могли вихваляти грабіжницький розбій своїх земляків на чужій землі як подвиг та писати в 1943 році в листівках: „Му winnismy bye wdzуіczni bolszewikom ze wyniszczyli ukrainska inteligencije. Z bydtem sami damy sobie rade“.(Mи повинні бути вдячними больше­викам за винищення української інтелігенції. З худобою зарадимо собі самі.) Багатозначна теза! І то висказана в час, коли вже стала відома тра­гедія польських офіцерів і інтелігенції в Катині! Коли перечитували її місцеві українці та поляки, то лише похитували головами, бо слів не зна­ходили. Що це таке?!...Чия це провокація? Не розуміти історичних на­слідків замішаного на цій „заквасці” світогляду могли лише явні злочин­ці супроти свойого таки польського народу... Нормальна людина такого не сприймає, бо близькість польського та українського народів у всіх ді­лянках життя дуже велика, і немає в глибині свідомости цих народів не­приязні.

Дороцький Богдан-Володимир народився 27 січня 1909 року в священичій родині в Нижанковичах, де його батько о.Михайло Дороцький, що походив з селянської родини з села Улюча на Лемківщині, після за­кінчення теологічного факультету Львівського університету був сотруд­ником на парохії. Мати — Олена, була дочкою священика Петра Тустановича, що рівнож походив з селянської лемківської родини, народилася в Ялині, що недалеко від Улюча.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
13:35, 14 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464