** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

441

*

І знову залунали пісні. Веселі, журливі, жартівливі, бойові ...

„...Ботепер такий час, що помре кожний з нас,

Не у ліжку, а в славі, у бою....

„... Він упав у травицю шовкову...

За Україну. За землю рідную

Віддав життя своє молоде “.

„... Хай нас по тюрмах саджають, хай нас гартують вогнем,

Хай на Сибір засилають, а ми всі тортури знесем ..."

                                                                                                                            * * *

Чи думав котрийсь із життєрадісних, сповнених мрій та сподівань на краще майбуття України, юнаків, що пісні, які вони так щиросердечно співають, пророчі. Що не промине й року, а багато з них зложить своє життя на жертовник Батьківщині. Що їхніми могилами, одинокими та братськими, з відомими та безіменними вояками покриються простори Закерзоння, Лемківщини та всієї Галичини, що багатьом доведеться пройти через сибірські рудники, шахти ҐУЛАҐ-у, висилки, щоб поверну­тися через десятиліття додому, що шлях до дальшого навчання для деко­го проляже через службу в Червоній армії на далеких Курильських ост­ровах, в окупаційних підрозділах у Німеччині та в інших „екзотичних“ місцевостях, що на рідній землі захист рідної мови, культури, науки пе­ред хижим, хитрим, скритним, підступним та підлим ворогом потребува­тиме не меншої відданости та відваги, як у відкритому бою, що навіть звичайне обстоювання свого національного „Я“ буде неабияким мужнім вчинком. Ні! Не думали!...Не могли знати, що „великі світу цього“ зара­ди свого власного, хоча й тимчасового спокою, зрадять їх, та в найтяж­чий момент збройної боротьби віддадуть на поталу ворогові.

Славні хлопці та дівчата, яких окрилила, благословила Сокальська гімназія на життєвий шлях... Славні ті, що полягли, славні й ті, що вижи­ли та обстоювали інтереси української нації на своїх ділянках життя — від рудників почавши, на Академії наук закінчивши.

Однак сум і тривога огортає душу від думки про те, що за півстоліт­тя, яке минуло з часу нашого навчання у Сокальській гімназії, підупала духовна сила народу, що брехня, крутійство та злодійство взяли гору над чесністю, бо були культивовані системою упродовж десятиліть як важіль для підтримки тоталітаризму. Боляче дивитися на молодь, яка гейби втратила стерно чи дороговказ у своєму русі по океані життя до Мети. Не біда, що молодь розважається, що не живе під страхом можливих ре­пресій, що забавляється на дискотеках, включається у бізнес. Горе в то­му, що багатьом байдужа доля Батьківщини, що молодь не вихована в дусі відданости своєму народові, що вважає, ніби можна побудувати своє благополуччя без щонайменшої посвяти своїй нації, що обмаль в осві­тянській системі справжніх педагогів-патріотів, які своїм прикладом ве­дуть молодь до зайняття належного місця у будівництві своєї держави.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
06:28, 8 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464