** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

433

*

Маркіян КУЛЬЧИЦЬКИЙ

НАМ ПІСНІ ДОЛІ ВОРОЖИЛИ

Присвячено Романові Кульчицькому

Вплив часу навчання у Сокальській гімназії на формування наших характерів, життєвих позицій та навіть долей обумовлений значною мі­рою суспільними обставинами, які в той час склалися. Тоді ми були 12- 14-літніми дітьми, але зовсім іншими, ніж теперішні діти — ми були діть­ми воєнних років. Це просте поняття незрозуміле нинішним школярам та багатьом дорослим, які про роки війни знають лише з оповідань та лави­ни сучасної інформації.

Теперішні школярі мають змогу використовувати таке насичене ін­формаційне поле, яке нам, народженим у 20-30-ті роки, і приснитися не могло. Часописи, тижневики, радіо, телебачення пропонують та навіть насильно „проштовхують“ свій продукт: історичні, пригодницькі, побу­тові історії, детективи, бойовики, природознавчі, технічні кінострічки та багато іншої всячини. Здається, простір заповнений необхідною для роз­витку молоді інформацією з потрібними для того вказівками. Але коли вникнути в суть того, чим напоюють молодь, то з острахом спостерігаєш, що в багатьох випадках — це фальшивки, дезінформація, а інколи, на мій погляд, злочинні, надумані безвідповідальними, а, можливо, психіч­но збоченими ділками історії, які замість виховувати майбутніх грома­дян, впоюють у дитячі душі жорстокість, жадобу збагачення за всяку ці­ну, неповагу до праці, до ближнього, з болотом перемішують любов, без­відплатну посвяту людини людині, насміхаються з народних традицій, виховують безбатченків. І в багатьох випадках цінне не те, про що гово­рять, пишуть, показують, а те, що старанно замовчують, затушовують, силкуються закрити пеленою непам’яти. Важко сучасній молоді вибрати зерна правди з кучугури полови та сміття і усвідомити суть недавніх істо­ричних подій.

У нашому дитинстві не було телевізора, радіо та відеомагнітофона. Часописами й тижневиками ми, зважаючи на вік, не дуже цікавилися. Джерелом інформації було саме життя, жорстоке у своїй правді. А в ньо­му з 1939 по 1942 рік, міняючись, як у калейдоскопі узори, з шаленою швидкістю проходили події. Дещо, як передвоєнна напруженість, сприй­малось нами з надмірного нервового збудження та розгублености дорос­лих. Але дальше події спостерігались та усвідомлювались уже нами.

* * *

Сам перелік основних подій та їх особливостей, що закарбувались у дитячій пам’яті, заслуговує на увагу:

— Вибух німецько-польської війни в 1939 році.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:59, 6 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464