** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

429

*

різні за темпераментом, характерами, уподобаннями, поглядами, але єдині у відданості Батьківщині.

Гімназія! Переповнені кляси. Строгі професори. Тиша під час занять. Формувалось уміння учитися, думати, аналізувати, виробляти свій по­гляд, свою власну думку, бачити світ всебічно, уникати хибних, катего­ричних і „найвірніших“, та нестійких на пробу часу, рішень.

Лекції катехита о. Т. Вергуна вміло вклали в дитячі голови основні підвалини християнської філософії, міжнаціональних відносин, загально­людських цінностей. Приклади з життя, або нераз замість лекції — мо­литва за стражденних, без конкретного вказування, за кого саме (бо і так кожен відчував жах подій), що давало більше, ніж цілі курси лекцій з по­силанням на цитати великих та ще більших авторитетів.

Дивними здібностями відзначалися класні опікуни — проф. Григорій Гудим та Іван Юрійчук, які вміли загладити пристрасті і суперечки між „розбурханою“ юрбою малолітніх студентів, роз’яснити їм явища того­часного життя і вказати правильний шлях. А треба сказати, що це потре­бувало викладення таких поглядів, за які можна було потрапити в кон­центраційний табір.

Особливу повагу та любов мав викладач української мови проф. Ми­хайло Дуліба та його лекції. Донині схиляю голову перед його талантом, його вмінням показати всю красу української мови, культури, таланови­тість геніїв нашого народу — Шевченка, Франка, Лесі Українки, Лепко- го, Коцюбинського та інших, уміння на основі їх творів навчити всебічно бачити життя народу, його прагнення, бачити видимих і глибоко прихо­ваних ворогів, зрадників, слабодухих.

Вдячну пам’ять по собі залишив проф. Іван Рогошевський. Його ме­тод викладання та математичні і геометричні методи розв’язування задач були нетипові, і більше ніде я їх не зустрічав. Та вони виробили вміння думати, підходити в математиці до розв’язування задач так, як підходить детектив до кримінальних загадок. Крім математики проф. Рогошев­ський викладав ботаніку. Пам’ятаю, як на прикладі однієї рослинки він зумів показати всю складність, доцільність, велич і красу побудови живо­го організму та зв’язок усього живого та мертвого у природі. На немен- шу увагу заслуговують і інші професори — латини, географії, німецької мови, малювання та інших предметів. Та про них — інша, довга розпо­відь.

Отриманий в Сокальській гімназії „енергетичній імпульс знань“ дав мені можливість після закінчення другої кляси вступити до 8-ї кляси се­редньої школи та закінчити її успішно, закінчити з відзнакою Львівський політехнічний інститут. А це було не так просто з огляду на моє, певною мірою, становище „поза законом“. Тому-то скерували мене на роботу, на думку „власть імущих“, на найгірший у списку завод, де не було інжене­рів, була маса роботи, та не було елементарних умов життя. Там, на Ве­ликій Україні, зустрів я чудових, доброзичливих людей — кмітливих, ро­ботящих, відданих праці та наділених почуттям здорового гумору робіт-

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:45, 5 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464