** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:



Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

427

*

відбувалось у фізкультурному залі гімназії. Тут зібрався весь педагогіч­ний колектив, представники райдержадміністрації, учні, батьки та ми, нечисленні колишні гімназисти. Душі всіх нас переповнені трепетом та вірою, що тепер вже назавжди витатимуть в цих стінах дух і традиції Со­кальської гімназії, тої гімназії, яка виховала велику плеяду нашої інтелі­генції, сприяла формуванню української національної еліти, що дала Ук­раїні Івана Климіва — „Легенду“, Василя Сидора — „Шелеста“, Євгена Штендеру, Богдана Савку, Дмитра Штикала, Василя Дишканта, Павла Мигаля та безліч тих безіменних героїв, які віддали Україні своє молоде життя, а також чимало вчених, докторів та кандидатів наук, інженерів, педагогів, лікарів, фармацевтів, яких розкидала доля і воєнне лихоліття по різних континентах, та безліч патріотів, які в умовах тоталітаризму не досягли вершин науки і однак плідно працюють на благо Батьківщини.

Сокальська гімназія дала Україні і світу: Андрія Бурячка, Тихона Ле- щука, Івана Матвіяса, Григорія Лупія, Юрія Мазурка, Григорія Пляцка, Олега Романіва, Марію Ганіткевич та багато інших, відомих в краю і поза його межами.

І знов літа пливуть рікою. 1996 рік. 90-ліття відкриття гімназії в Со­калі, на святкування якого були запрошені і прибули колишні гімназисти: Любомир Вергун, Богдан Вітик, Ярослава Головка-Чолич, Іванна Да- сюк, Роман Дмитришин, Богдана Драган, Марія Іванець-Пашковська, Роман Семенюк, Володимир Сироїд, Богдан Білик, Мирослав Дєдик, Маркіян Кульчицький, Тихон Лещук, Віра Медицька, Анатоль Метелля, Леонід Сологуб, Ольга Сенів.

Знайомимось з педагогічним колективом, з учнями, відвідуємо від­криті уроки і, мило вражені, дивуємось і подивляємо директора п. Любов Омеляш, весь колектив, як гарно і гармонійно наладнана там праця, на якому високому професійному рівні, не шаблонно і не схоластично, ви­кладають навчальний матеріал учням, які розумні, виховані, знаючі учні, які логічні висновки, їх міркування. Хтось міг би сказати „відкритий урок — показуха“, але не так, бо на голому місці й „показух“ не зробиш. Знання учнів направду глибокі, мислення не шаблонне, самостійне і ло­гічне.

Зрештою учні займаються не тільки вивченням азів науки, але й жи­вуть своїм активним духовним життям. Прикладом може бути хоча б на­віть концерт художньої самодіяльности учнів до 90-річчя гімназії. Рівень, направду, високий, мистецький.

Побувавши через три роки після відновлення гімназії в її стінах і оз­найомившись ближче з життям, що вирує в ній, розумієш — перед тобою „кузня еліти нації“, що ці ще тепер підростки в майбутньому не посором­лять традицій своїх попередників, а може в дечому і перевершать їх.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:02, 19 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464