** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

423

*

Віра МЕДИЦЬКА

ЗУСТРІЧІ ПІСЛЯ РОКІВ

1993 рік, другий рік незалежности України, рік зустрічей і ювілеїв без примусів і вказівок зверху, а за велінням розуму і серця.

В Сокалі пожвавлення, бо і на Сокальську землю прийшло свято — всесвітній конгрес гімназистів і вістка про відновлення гімназії в Сокалі, тепер вже назавжди, гімназії нашої рідної, української, в незалежній Україні. З яким трепетом душі і хвилюванням зустріли ми цю вістку! Це не даєть­ся описати, це треба було пережити.

Багатством поставлених питань конгрес вийшов далеко за межі Сокальщини і навіть Галичини. Будівництво української держави, екологія, педагогіка, світові проблеми напередодні нового тисячоліття — все це хвилювало учасників конгресу. Та чи тільки це? Проте в центрі уваги бу­ла дальша доля гімназії в умовах незалежної України.

І ось ми в Сокалі. Сокаль змінився дуже, але нам здається, що тих 50 років, які минули відтоді, коли ми вимушено покинули стіни рідної гімназії, не було зовсім, ми молодіємо душею. З’їхались на конгрес понад 150 колишніх гімназистів з України і зі світу, хто тільки зміг і хто вижив, не впав в бою, не замучений в катівнях НКВД і ґестапо. Навіть Платон Гарасимчук з Австралії на інвалідському візку приїхав, бо це наше вели­ке свято, одне із найбільших свят, які були в нашому житті.

Під звуки українського маршу щасливі і помолоділі душею по сходах підходимо до приміщення районного будинку „Просвіти“. Нам пелюст­ками квітів встелюють дорогу майбутні гімназисти. Реєструємось. Кож­ному прикріплюють на груди персонифікатор з його прізвищем і роками навчання в гімназії. Багато декого не впізнаємо, бо ж 50 років не бачи­лися.

В святкуванні все продумано до дрібничок, все гармонізує: естетично прибраний зал, програма, атмосфера. Урочиста частина чудово скомпо­нована завдяки таланту і колосальній праці організаторів, чергуються виступи художньої самодіяльности з вітаннями адміністрації і окремих учасників конгресу, а через сцену весь час пролітає журавлиний ключ. Коли пролунала у виконанні хору пісня „Чуєш брате мій...“, якою був відкритий конгрес, в залі настала обсолютна тиша, „хоч мак сій“.

Після привітання нас за старовинним українським звичаєм частують хлібом і сіллю на вишитому рушнику, на сцену піднімається представник Президента в районі п. Микола Пшевлоцький. Він щиро привітав нас і зачитав наказ про те, що з 1 вересня 1993 р. в Сокалі відкривається укра­їнська гімназія. Він, щирий патріот, мабуть разом з нами хвилювався, ра­дів і відчував велич події не тільки розумом, але і душею, бо він педагог же за спеціальністю.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:37, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464