** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

417

*

ською піснею і святковістю неділі — все те разом могутньою образною силою, багатоголосою почуттєвою симфонією піднімало нас на високий рівень бачення краси світу, навіть (хочу це підкреслити) у важкі воєнні часи.

Згодом, з фронтовими подіями 1941-1944 рр. і чужоземними завою­ваннями у наступні роки в цю музику гармонії бачення світу вдерлися важкі почуття неспокою, звуки жалю, стогін душі (згадаймо гул гармат, рев бомбардувальників і зриви бомб, а згодом вивози і виселення). Бага­тьох спіткала нелегка доля — безкінечна невідома, дика далечінь, сибір­ські зими, північна тайга — без співчуття і без надії. Саме в цих умовах можна було яскраво і чітко відчути благодатне значення мистецтва для людини, закиненої долею у далеке незнане.

Сприйняття мистецтва було і є (якби там хтось не хотів узагальнюва­ти) індивідуальним процесом для кожної людини. Той, хто пройшов дов­гі і важкі життєві дороги, особливо глибоко відчуває і оцінює красу рід­ного мистецтва, яке завжди залишається дорогим для душі і серця. Лю­дина, збагачена мистецьким відчуттям, має можливість співставляти, по­рівнювати і, кінець-кінцем, ще і ще раз переконуватися у красі рідного, краще оцінити навколишній світ.

Як вже згадувалося, мистецтво було формуючим чинником багато­гранносте і гармонійности світобачення кожного учня. Деякі учні прояв­ляли особливий хист до різних видів мистецтва (до писанкарства — сес­три Клим — Ака Перейма, Таня Осадца, до образотворчого мистецтва — Роман Яцушко, Наталія Дорожинська, Роман Кульчицький, Павло Тхір (писав власні літературні твори), Тихон Лещук, Святослав Яцушко (останній особливі здібности виявив згодом до мистецтва архітектури, став відомим архітектором, здобула визнання його Виставка проектів поштових марок), до співу — Юрій Мазурок, Михайло Возняківський, Василь Ройко, Іван Матвіяс, Роман та Маркіян Кульчицькі, Надія Хма­ра, Іван Коцьолок та ін., до музики — Любомира Ткачук, Толя Коваль­ська, Ляля Пелех, Леся Сенів, Мирослава Іванець, остання чудово грала на гітарі, зрештою як і Мирослав Зєлик, та ін., до сценічного, драматич­ного мистецтва — Надія Хмара, Василь Завадський, Іван Пелех та ін.

Подаємо програму до свята в честь Івана Франка, що було проведе­но учнівським гімназійним драматичним гуртком в 1943 р. у Сокалі.

Вечір охоплював дві частини. У першій частині були такі виступи:

1. Вступне слово про життя і творчість Івана Франка (виголосив проф. Юрій Дем’янчик).

2. Декламація Прологу Івана Франка з поеми „Мойсей“ (виголосив учень VII кл. Ярослав Штикало).

3. Реферат про творчість Івана Франка (виголосив учень VII кл. Іван Ткачик).

4. Уривок з поеми Івана Франка „Іван Вишенський“ (прочитала уче­ниця VII кл. Надія Хмара).

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:33, 24 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464