** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

47

*

Деякі заводи, які не знайшли ринків збуту або ж випускали неконку- рентноздатну і з високою собівартістю продукцію, стали банкрутами. До них належить ВАТ „Сокальський завод хімічного волокна“. Зараз на базі цього заводу відновлюється сірковуглецеве виробництво, але вже з новим власником.

Проводилося реформування в сільськогосподарському секторі. Багато колгоспів розв’язано, замість них появилися приватні агрофірми, товарис­тва з обмеженою відповідальністю, фермерські господарства. Однак знач­на частина цих господарств перебуває зараз в невідрадній фінансово-еко­номічній ситуації внаслідок високих цін на рільничі машини, запчастини до них і паливно- мастильні матеріали. Загальна врожайність зернових все ще нижча від рівня 1986 р. Незважаючи на наявність у селі нових агроформувань, основним постачальником картоплі, овочів, молока залишаються особисті підсобні господарства. Новостворені агрофірми, за декількома винятками, в більшості своїй збиткові. Процес приватизації в агропромис­ловому комплексі Сокальщини триває.

Останнім часом на Сокальщині появилися нові спільні підприємства з іноземними інвестиціями: українсько-німецьке „Скомекс“ з переробки мо­лока; українсько-польське „Варяж“ з вирощування птиці в с. Варяжі; ІНСАС — з виробництва петпреформ (пластикових пляшок).

На Сокальщині зараз діє більше десяти політичних партій (найчисель- ніші тут Аграрна партія України, Конгрес Українських Націоналістів, Рух і Демократична партія України), а також ряд громадських організацій, зо­крема „Просвіта“, „Союз Українок“, Братство вояків УПА.

Міста Сокальщини

ЧЕРВОНОГРАД (до 1952 р. — Кристинопіль) — місто обласного під­порядкування, важливий індустріальний центр Львівсько-Волинського ву­гільного басейну, де в Західний Буг впадають його притоки — Солокія і Рата. Червоноград розділений долиною на старе місто і нове (побудова яко­го пов’язана з розвитком вугільного басейну), вони з’єднані греблею. Через місто проходить залізнична лінія, яка зв`язує Червоноград зі Львовом через Кам’янку-Бузьку і з Ковелем через Сокаль, а також залізнична лінія на Белз. (Віддаль до Львова — 73 км, населення — близько 80 тис. осіб).

Засноване невеличке містечко над Бугом у 1652 р. одержало назву Кристинопіль на честь дружини графа (коронного гетьмана) Речі Поспо­литої Фелікса Потоцького. Родина Потоцьких володіла містом майже дев’яносто літ з 1692 р. до 1781 р. Разом з виникненням міста був заснова­ний монастир оо. Василіян, школа місіонерів, збудовано в 1736 р. розкіш­ний замок.

У 1768 р. у містечку сталася велика пожежа, через два роки — спу­стошлива повінь на Бузі та епідемія чуми. Пожежі з різних причин вини­кали в місті не раз, а в 1873 р. на попіл перетворився і графський замок. Місто згодом відбудувалось, але цінні архітектурні пам’ятки не відновлено.

 

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:05, 6 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464