** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

340

*

Юрій МАЗУРОК

Оперний співак світової слави — Юрій Мазурок — наш сучасник, львів’янин, лі­ричний баритон, соліст Великого театру в Москві, народний артист СРСР. Він завою­вав симпатії знавців та любителів оперного мистецтва в Австрії, Бельгії, Великобрита­нії, Іспанії, Італії, Канаді, Німеччині, Поль­щі, США, Угорщині, Франції, Чехії, Швей­царії, Югославії, Японії та в інших країнах.

Лондонська „Тайме“ писала, що виконавсь­кій манері Юрія Мазурка притаманні точне володіння голосом в поєднанні з вільними виразними жестами: це дозволяє йому пере­давати найтонші нюанси різних за стилем творів. Газета „Дейлі телеграф“ відзначала рідкісний дар співака відчувати аудиторію.

Французька критика дала дуже влучну ла­конічну оцінку — король вокалу. Непересіч­ний талант Ю. Мазурка гідно оцінили такі корифеї оперного мистецтва, як Герберт фон Караян, Курт Г. Адлер, Франко Дзефіреллі, а партнера­ми в оперних спектаклях були всесвітньовідомі співаки М. Гяуров, X. Каррерас, К. Річареллі, Р. Скотто, О. Образцова та багато інших.

Юрій Мазурок народився 18 липня 1931 р. в м. Красніку в Польщі. Початкову школу відвідував з 1938 р. в м. Красніку. В 1942-1944 рр. на­вчався в Сокальській гімназії, де закінчив 2 та 3 класи. Середню школу закінчив у 1948 р. в м. Володимирі Волинському, куди був депортований разом з батьками з Холмщини.

В 1948-1953 рр. навчався і закінчив хіміко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту та поступив в аспірантуру. Проте вокальний талант спонукає його до музичної освіти. В 1954-1959 рр. він студент Московської консерваторії ім. Чайковського (клас вокалу). Далі зробив блискучу кар’єру оперного співака, став солістом Великого теат­ру в Москві. Йому надано звання народного артиста СРСР. Він відзнача­ється особливим творчим довголіттям — дотепер продовжує успішні ви­ступи на сцені „Большого“ театру.

Під керівництвом чуйної, доброзичливої людини професора Москов­ської консерваторії Сергія Мигая (в минулому партнера А. Нежданової, Л. Собінова, Ф. Шаляпіна) Юрій ішов до висот вокальної майстерности. Згодом, Мазурок стає лауреатом багатьох престижних конкурсів вокалі­стів — „Празька весна“ (Прага, 1960), конкурсу ім. Дж. Енеску (Буха­рест, 1961), конкурсу ім. М. Глінки (Москва, 1962). Окремо слід відзначи­ти важкий конкурс в Монреалі (Канада, 1967), програма якого включала твори, що дуже відрізнялися за стильовими ознаками — від Й. С. Баха до

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
11:20, 6 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464