** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

386

*

дуже позитивний, чудовий. В 1935 році нашим диригентом був старший гімназист Роман Книш, а наступного року — студент учительської семі­нарії Іван Капустій. На жаль, цей другий концерт, у 1936 році, хоч дуже добре підготовлений, не відбувся найправдоподібніше через те, що не бу­ло дозволу від уряду, конкретно — від тодішнього старости Костоловського.

З приємністю згадую той ентузіазм, з яким ми всі сходилися на проби хору перед згаданими двома імпрезами. Десятки хлопців і дівчат сходи­лися, знайомилися, заприязнювалися, нав’язували особисті симпатії та невинні юнацькі „романси“.

Перша імпреза була дуже вдала. Простора руханкова заля нашої гім­назії була вщерть виповнена українцями з Сокаля й околиці. Відчувалося спонтанне загальне душевне піднесення й задоволення. Успіх Шевченків­ського свята полягав не лишу в бездоганному технічному виконанні кон- цертової програми. Найважливішим і найціннішим, на мою думку, був сам факт об’єднання і духовно-ідейного злиття двох гуртів студентів, які до того часу діяли відокремлено. Всі ми разом почувалися уже членами однієї родини і щиро раділи великим успіхом спільної імпрези. Рясні оп­лески всієї святкової громади-авдиторії ще дужче скріплювали в нас по­чуття національної гордости за приналежність до єдиної, великої, свідо­мої своїх завдань української національної спільноти.

І це було те найцінніше, це був, за словами Івана Франка, „завда­ток... дар весільний“ нашоїюности, на все дальше життя і змагання.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
10:22, 27 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464