** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

354

*

го, що на той час перебував з ним в ув’язненні, „камерний український народний університет“ у Львівських Бриґідках, де проводив викладання українознавства (культурне, господарське і спортивне життя, світогляд та ідеологія українського націоналізму), умов конспірації, тактику пар­тизанських дій, займався ліквідацією неписьменности (багато в’язнів лед­ве вміли читати й писати).

У 1939 р. після розвалу Польщі, вийшовши на волю і будучи введе­ним до складу Проводу ОУН на західноукраїнських землях, став військо­вим референтом (1940). В цьому ж році Провід Організації викликає його до Кракова викладачем школи старшин, де він бере участь у II Великому Зборі ОУН. В 1941 р. його прізвище зустрічається серед учасників Дру­жин українських націоналістів (ДУН), він вояк куреня „Нахтігаль“, зго­дом, після з’єднання куренів „Нахтігаль“ і „Ролянд“, сотник 3-ї сотні 201 батальйону в ранзі поручника (1942).

В березні 1943 р. після короткочасного перебування у слідчій тюрмі ґестапо у Львові Василь Сидор пішов у підпілля. Тепер він шеф Крайово­го військового штабу УПА на Північно-західних українських землях (лі­то 1943). З серпня 1943 року — член Головної ради ОУН, обраний III Надзвичайним Великим Збором, член Головного військового штабу УПА (1943-1949), підвищений 8 липня 1943 р. до звання майора.

З січня 1944 р. Василь Сидор — Крайовий командир УПА-Захід, на­городжений Срібним Хрестом бойової заслуги 2-го кл. (1945), член Про­воду ОУН Західноукраїнських земель (1944-1949), Проводу ОУН, Крайо­вий провідник ОУН Карпатського краю, Генеральний суддя ОУН (1947). В 1946 р. іменований Українською Головною Визвольною Радою пол­ковником та заступником Головного командира УПА,

В лавах УПА Василь Сидор діяв під псевдонімами „Шелест“, „Кон­рад“, „Зов“, „Лісовик“, „Ростислав“, „Вишитий“. Загинув 17 квітня 1949 р. разом з дружиною Надією Романів в бою зі спецгрупою МҐБ біля сели­ща Перегінське Рожнятівського району Івано-Франківської області.

Йосип КАНЮК

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
21:28, 4 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464