** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

347

*

Олег РОМАНІВ

Олег Романів народився 21 березня 1928 р. в місті Сокалі. Батько Микола — відомий вчитель та педагог-методист, в період виз­вольних змагань 1917-1919 рр. входив до складу Корпусу Січових Стрільців в Києві, мати Марія з дому Грушецька — вчителька, під час українсько-польської війни працю­вала в Секретаріаті ЗУНР в м. Станіславові.

Оскільки за польських часів батьки не мог­ли знайти роботи в межах українських ет­нічних земель, до 1939 р. Олег проживав і вчився на Мазурах (Варшавське воєвідство), де батьки вчителювали. З 1939 р. сім’я по­вернулася в Сокаль, де Олег і навчався в се­редній школі. З 1941 по 1944 рр. він учень Сокальської гімназії, де закінчив 4-6 класи.

В гімназії належав до юнацької сітки ОУН.

З юних років тяжів до проблем українознавства та політології, брав участь в літературному гуртку гімназії під керівництвом професорів Дуліби та Дем’янчика. В 1944 р., після повернення большевиків навчався в 10 класі Сокальської середньої школи № 1, закінчивши яку з відзнакою, в 1945 р. поступив на механічну спеціальність Львівського політехнічного інституту. В 1950 р. з відзнакою закінчив ЛПІ і до 1953 р. працював спочатку інженером, згодом старшим інженером Тресту з налагодження та вдосконалення електростанцій.

В 1953 р. вступив до аспірантури Львівського політехнічного інсти­туту, після її закінчення був скерований на посаду молодшого наукового співробітника в Інститут машинознавства і автоматики Академії Наук України (сьогодні Фізико-механічний інститут Національної академії наук України). Попри короткочасну працю в різні періоди часу за суміс­ництвом асистентом і професором у Львівському політехнічному інсти­туті та Львівському університеті ім. І. Франка — вся професійна діяль­ність Олега Романіва по сьогодні пов’язана зі згаданим академічним ін­ститутом.

В 1958 р. захищає дисертацію на ступінь кандидата наук, в 1970 р. от­римує ступінь доктора технічних наук. В 1973 р. О. Романіву присвоєно звання професора в ділянці металознавства. У Фізико-механічному ін­ституті послідовно займає посади: старшого наукового співробітника (1959-1962), завідувача відділу (1962-1977), заступника директора з нау­кової роботи (1977-1990). В даний час займає посаду головного науково­го співробітника ФМІ НАН України. В 1985 р. обраний членом-кореспондентом НАН України за спеціальністю матеріалознавство. В 1998 р. йому присвоєно почесне звання Заслуженого діяча науки і техніки України.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
12:41, 5 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464