** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

346

*

Григорій ПЛЯЦКО

Григорій Пляцко — відомий українсь­кий вчений в галузі термомеханіки, в тому числі фахівець в ділянці її експерименталь­них методів, пов’язаних з використанням лазерної техніки. Він народився 14 квітня 1928 р. в с. Остобіжі (тепер Острівок) Сокальського району в сім’ї хліборобів Василя та Анни. Початкову освіту здобував в міс­тах Угнів та Белз, з 1941 по 1944 р. навчався в Сокальській гімназії, де закінчив відповід­но 4-6 кл. В 1944 р. вступив на підготовчі курси Львівського політехнічного інститу­ту. В 1945-1950 рр. він студент енергомаши- нобудівного факультету цього ж інституту, який закінчив з відзнакою. З 1950 до 1954 р. працював на підприємстві Міністерства електростанцій з монтажу, налагоджування та підготовки експлуатації енергетичних блоків.

Такий характер виробничо-дослідної діяльности наблизив його до науково-дослідних проблем і спонукав до вступу в аспірантуру Інституту машинознавства та автоматики АН України, де зайнявся науковими до­слідженнями, пов’язаними з розрахунками на міцність і надійність енер­гетичних агрегатів, що працюють в екстремальних умовах експлуатації. За матеріалами досліджень і їх впроваджень в практику в 1960 р. захис­тив кандидатську дисертацію.

Дальший розвиток наукової роботи на посаді керівника відділу Ін­ституту прикладних проблем механіки та математики (ІППММ) НАН України пов’язаний з безпосередньою участю в проведенні наукових до­сліджень, на основі яких розроблялись технологічні процеси виготовлен­ня елементів ракетної техніки. Для цього сумісно з провідними конструк­торськими бюро проведено велику кількість теоретичних та експеримен­тальних досліджень. За успішне завершення комплексу наукових робіт та їх впровадження в практику в 1975 році Г. Пляцку присвоєно звання лауреата державної премії України в галузі науки і техніки. В цьому ж році захистив докторську дисертацію, а за підготовку наукових кадрів йому присвоєно звання професора. Ним опубліковано 130 наукових праць, в тому числі монографію, яка лягла в основу його наукового на­пряму. Під його керівництвом захищено 15 кандидатських і 3 докторські дисертації за спеціальностями технічних і фізико-математичних наук. Його численні учні працюють в учбових закладах та керують відділами та лабораторіями в науково-дослідних інститутах. Проживає з родиною в м. Львові.

Олег РОМАНІВ

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
23:54, 7 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464