** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

344

*

Надія ОЛІЙНИК

Надія Олійник (до одруження Хмара) народилася в Сокалі 2 січня 1926 р. в пат­ріотичній родині колишнього сотника УГА, а згодом учителя Олександра Хмари і Марії з родини Караванів-Собєцьких.

Після закінчення початкової школи вступила до гімназії в Сокалі. Середню ос­віту довелося їй здобувати під трьома різ­ними окупаціями — польською, совєтською і німецькою. В Сокальській гімназії німець­ких часів навчалася у шостому-восьмому класах, в 1944 р. тут здала матуру. Без ува­ги на зміни навчальних систем, вона завжди вибивалася на чільне місце у своєму класі. Брала активну участь в хоровому, драма­тичному й літературному гуртках. Надія Хмара була відома своїми декламаторськи­ми виступами на гімназійних концертах, солоспівами на тлі хору та дра­матичними ролями на сцені сокальського театру. У чотирнадцять років пережила особисту трагедію: під час облави енкаведистів на підпільників в недалекому селі Горбкові загинув її брат Нестор. Це спонукало її до політичної активности, і ще тоді в 1940 р. вона стає членом Юнацтва ОУН.

Покинувши в 1944 р. рідну землю, вона у 1945 р. поступає на студії в Український Вільний Університет в Мюнхені. Одночасно з навчанням Надія Хмара працювала секретаркою Української Пресової Служби (УПС), що видавала бюлетені різними мовами про український визволь­ний рух. Редактором УПС був у тому часі журналіст Роман Рахманний (справжнє прізвище Роман Олійник). В умовах спільної праці у Надії та Романа виникло глибоке почуття, що завершилося згодом одруженням, яке перетривало вже понад півстоліття. їхня творча співпраця ніколи не переривалася, і в цьому, що Роман Рахманний один із провідних журна­лістів і публіцистів діяспори — чимала заслуга вірного помічника, його дружини.

До закінчення студії в УВУ залишався лише один семестр, але родин­ні обставини.змусили до еміграції в Канаду. В 1959 р. подружжя поселя­ється в Монреалі. Тут Надія, слідуючи за своїм чоловіком, що здобув докторат, завершує студії в Монреальському університеті, де отримала ступінь магістра філософії в галузі слов’янської філології. В 1965 р. закін­чила школу бібліотекознавства і стала до праці в Університеті Мак Ґіл. З 1970 до 1991 р. аж до виходу на пенсію працювала як провідний працівник у вишколюванні нових каталогаторів бібліотеки.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:03, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464