** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

343

*

У 1956 році Іван Матвіяс захистив кандидатську, у 1969 — докторсь­ку дисертації, у 1993 році йому присвоєно звання професора. Іван Матвіяс опублікував понад сто наукових праць з різних ділянок українського мовознавства. Десятки років він присвятив створенню фундаментальної колективної праці — трьохтомного „Атласу україн­ської мови“ (перший том вийшов з друку 1984 року, другий — 1988, третій знаходиться в друці). Для цієї праці він обстежував живу мову народу на всій етнічній українській території, а також мову української східної діяспори, зокрема вивчав стан української мови на Зеленому Клині (у Приморському краї Росії). За його інструкціями колектив нау­ковців склав лінгвістичні карти і коментарі до них, він є відповідальним редактором усіх трьох томів цього атласу.

Іван Матвіяс збагатив науку монографіями „Курс сучасної україн­ської літературної мови. Морфологія“ (Київ, 1962), „Синтаксис займен­ників в українській мові“ (Київ, 1962), „Іменник в українській мові“ (Київ, 1974), „Українська мова та її говори“ (Київ, 1990), „Варіанти укра­їнської літературної мови“ (Київ, 1998). Ці та чимало інших його праць є важливим науковим доробком, вони широко використовуються в усіх університетах і педагогічних інститутах України. На працях Івана Матвіяса виховалися сотні українських філологів. Іван Матвіяс підготував багатьох кандидатів і докторів наук, сприяв росту численних науковців.

Уся діяльність Івана Матвіяса пройнята патріотичною любов’ю до української мови, до рідного народу. Він вболіває за стан української мови в нашій державі, своєю творчістю сприяє її збагаченню і вдоскона­ленню.

Віра МЕДИЦЬКА

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:19, 7 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464