** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

334

*

Володимир ЛАХ

Вчений і організатор науки в ділянці термометрії. Народився 15.02.1931 р. в с. Завишні Сокальського району в селянській сі­м’ї. Початкову освіту здобув в рідному селі. У Сокальській гімназії навчався в 1941 — 1944 рр., закінчивши 3-5 кл. В 1946 р. ева­куйований з родиною із с. Завишні в Терно­пільську область. Середню школу закінчив у 1948 р. в Новому Селі Тернопільської об­ласті. В 1948-1953 роках навчався у Львів­ській політехніці і здобув спеціальність інженера-електрика.

Свою трудову діяльність В. Лах почав в 1953 році в філії Державного особливого конструкторського бюро ГСОКБ-218 при заводі п/с 49 м. Львова на посаді інженера- дослідника. З 1956 року працював провід­ним інженером конструкторського бюро науково-дослідного відділу „Термоприлад“, відтак з 1957 р. заступником начальника, а з 1960 року очолив конструкторське бюро науково-дослід­ного відділу „Термоприлад“. У 1963 році В. Лах став головним інжене­ром конструкторського бюро „Термоприлад“, в 1991 році на загальних зборах акціонерів обраний генеральним директором НВО „Термопри­лад“, де працював до самої смерти.

Наукова праця В. Лаха присвячена температурним вимірюванням за допомогою контактних і безконтактних методів. Ним встановлено вплив циклічного режиму роботи первинних перетворювачів температури на зміну їх статичних і динамічних характеристик. Праці В. Лаха відкрили можливість для створення цілого ряду нових приладів для вимірювання температури, зокрема термометрів опору, термопар, вторинних прила­дів, які знайшли широке застосування в енергетиці, в тому числі атомній, в металургії, хімічній, будівельній, машинобудівній промисловостях і ін­ших галузях у діапазоні температур З °К-4000 °К.

Ним розроблені теоретичні, метрологічні і технологічні основи для створення термоперетворювачів опору, термоелектричних перетворюва­чів в різних умовах експлуатації. Запропоновані інтерполяційні формули для визначення статичних характеристик у широкому діапазоні температур.

Наукові відкриття В. Лаха використані у створених уніфікованих ря­дах контактних засобів електротермометрії, які серійно випускаються Львівським, Луцьким, Челябінським та ін. приладобудівними заводами. Його відкриття використані у створенні стаціонарних пірометричних пе­ретворювачів і пірометрів випромінювання АПіР-С.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
14:10, 22 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464