** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

329

*

Іван КЛИМІВ — „Легенда“

Іван Климів народився 29 жовтня 1909 р. в заможній селянській родині в Сільці Белзькому Сокальського повіту. Батько, націо­нально свідома людина, війт у селі Сільці, трагічно загинув у 30-х роках, мати — по­мерла в 1939 р. В родині Климових було шестеро дітей (чотири сини і дві доньки). Найстарший син Степан (нар. 1904 р.), сту­дент теології в Перемишлі, помер в 1927 р. Молодший син Василь (нар. 1912 р.), учень 5-ого класу Сокальської гімназії, помер в 1929 р., а сестра Ганна (нар. 1906 р.) — пе­ред Другою світовою війною. Брат Гриць (нар. 1913 р.) помер у Львівських Бриґідках 1 жовтня 1938 р. на 21 день голодування, яке було проявом проголошеного 15 червня 1938 р. протесту українських в’язнів проти їх нелюдського трактування поліційною владою у польських тюрмах. Бу­дучи учнем Сокальської гімназії, Іван відзначався великою пильністю, багато працював, засвоював перші кроки збройного опору ворогові, ідеологічно підготовувався, як майбутній бойовик. На початку 1928 р., стає членом першої таємної ланки (в складі якої Євген Віюра, Іван Самотюк, Осип Яхимович, Семен Романів) націоналістичної молоді Сокаль­ської гімназії.

В 1929 році Іван Климів, член підпільної націоналістичної організації і Пласту, відмінно закінчує Сокальську гімназію і вступає на правничий факультет Львівського університету, стає членом Української Військової Організації (УВО), а відтак ОУН. Проявляє надзвичайну активність у навчанні і виконанні організаційних завдань, згуртовує революційну мо­лодь Сокальщини.

Під час відомої пацифікації українського населення польською вла­дою, яку провадили поліцаї з Великих Мостів та вояки 2-го ескадрону 6  полку кавалерії з Жовкви 28 вересня 1930 р. спіймали політичного ак­тивіста Івана Климова. Вони били його в громадській канцелярії, потім вели його по селі та постійно били нагаями і палицями. Опісля вкинули до сільської криниці, звідки він чудом урятувався. У 1932 р. Івана Кли­мова за антиурядову промову заарештовують і 11 лютого 1932 р. Львів­ський суд виносить вирок: шість місяців тюремного ув’язнення. Не встиг опинитися на волі, як його за належність до ОУН і поширення нелегаль­ної літератури на Сокальщині і Волині заарештовують і 28 грудня 1933 року засуджують у Львові на п’ятнадцятимісячне ув’язнення. В проміжку між ув’язненнями Климів основну діяльність зосереджував на залученні нових членів до ОУН.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:03, 7 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464