** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

326

*

зачаровує і полонить пластикою обробки, в ній знайдена золота межа потрібного.

Доля наділила мисткиню багатьма талантами: вона вправна в маляр­стві, скульптурі, графіці, не оминула й кераміки. Співавтором у гончар­стві є її чоловік — доктор медицини Костянтин Перейма. Всі керамічні праці підкреслені вишуканим рисунком, який своєю округлістю, спокій­ними згинами контурів народжує почуття гармонії і краси. Багаті тради­ції української кераміки (особливо Трипілля), писанкарство, пісні та ле­генди — це той ґрунт, що живить мистецтво Аки Перейми. Велика і пре­красна її любов до творчости в поєднанні із працею, емоціями та глибо­ким осмисленням народжує оригінальні твори.

В домі Перейм, який багатий на мистецькі твори (малярство, скульп­тура, гончарство), де у вікна заглядають екзотичні райдужохвості павичі, музика звучить зранку до вечора. У її життя владно увійшла українська пісня. Малярство і музика щасливо поєдналися не лише в життєвій долі, але і у творчості Аки. Це оригінальні інтерпретації українських народних традицій, зокрема писанкарства, з його орнаментикою, символікою, єд­ністю форми і змісту писанки.

У мистецтві Аки Перейми яскраво просвічує філософія вічности жит­тя і мистецтва. її твори, як і писанки сестри Тані, передають добро, кра­су, український дух з невичерпних українських джерел — джерел рідних, близьких, дорогих кожному щирому серцю. З 1967 року Ака Перейма екс­понувала свої твори на індивідуальних і групових виставках (Сполучені Штати Америки і Канада), з 1991 року — в Україні. З 1993 р. Ака Пе­рейма почесний член Спілки народних майстрів України.

Володимир СИРОЇД

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:32, 4 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464