** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

325

*

Арменія (Ака) КЛИМ

Арменія (Ака) Клим (одруж. Перейма) народилася 30.09.1927 р. в м. Сєдльце (Польща) в родині сільських учителів Павлини і Андрія Климів. Щорічні літні вакації Ака разом з сестрою Танею та братом про­водила в Копичинцях на Тернопільщині — в родинному місті батьків. Тут вона учила­ся слухати природу, спілкувалася з нею, прагнула збагнути народне мистецтво, зби­рати і записувати народні пісні. Брат її ма­ми Дам’ян Елиїв привчив її любити народ­ну творчість, дерев’яну архітектуру наших церков. У родині любили розписувати пи­санки, вишивати, захоплювалися гончарни­ми виробами, різьбою по дереві.

В 1940-1944 рр. батьки проживали в м. Холмі та Сокалі, де Ака вчилася в гімна­зії. В час воєнної хуртовини і повоєнних років родина Климів „перемі­ряла“ Європу, потім опинилася в Америці (1950).

У 1960 році Ака почала студіювати в Дейтонському мистецькому ін­ституті (штат Огайо), який закінчила, отримавши диплом скульптора. Протягом року вчилася також у мистецькому Інституті в Чікаго, після закінчення якого присвятила себе царині української духовности.Мис­тецтво і творчий процес стали основою її життя. Вона тішилася віднайде­ною свободою виразу, працюючи з металом і глиною, творячи олівцем і фарбою. У кожному аспекті своєї праці вона черпала натхнення в глиби­нах коренів свого походження.

Важливою часткою праці Аки Перейми стала писанка як унікальна, представниця українського народного мистецтва. Ака переносить і трансформує символіку та орнаментику писанкового мистецтва в нові види своєрідного мистецького бачення і розуміння. Малярство Аки Пе­рейми увібрало в себе здобутки багатьох мистецьких напрямів. Воно яс­краве і життєрадісне, позначене великою різноманітністю форм і моти­вів. У своїх творах Ака Перейма передає в абстрактних формах первісні культурні надбання з праісторичних часів до сьогодення, із злиттям сим­волів життя: світських, космічних, релігійних, міфологічних.

Універсальна вагомість абстрактних образів Перейми приваблює тонким поєднанням народних етнографічних елементів із модерною тех­нікою виконання та стилем. У всіх галузях мистецтва, де працює Ака Перейма, з’являються фольклорні елементи. Скульптура Аки Перейми — сучасна за духом мислення й формою виявлення методу її творчої праці,

Йосип КАНЮК

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
09:34, 27 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464