** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

321

*

Роман ДАНИЛЮК

Народився Роман Данилюк у 1925 р. В Сокальській гімназії навчався в 1941-1943 рр. у 7 та 8 класах. Після здачі матури, прямо з гімназійної лави він записується разом з численними товаришами добровольцем в стрілецьку дивізію „Галичина“. Тут про­йшов вишкіл і здобув спеціалізацію в протилетунській артилерії. Будучи в дивізії, дов­ший час займався вишколом рекрутів. Після полону в таборі Ріміні з’єднався з родиною, яка опинилася в Німеччині. З Німеччини емігрує до США, одружується, студіює біз­несову адміністрацію і в ній професійно працює практично до кінця життя. Ще в процесі студій включається активно в комбатантське і громадське життя. Активний діяч Станиці Нью Йорку в Братстві колиш­ніх вояків 1-ої УД УНА як заступник голови, а згодом голова Станиці. В каденції 1973-1975 рр. обирається до Крайової Управи Братства фінан­совим референтом, а в наступні дві каденції заступником голови.

Роман Данилюк був активним діячем української громади Нью Йор­ку — він очолював до кінця життя Український Народний Дім, довгі ро­ки був членом Головного уряду Українського Братського Союзу. Після проголошення Української незалежності активно включився в роботу дивізійників у краю. Незважаючи на серцеву недугу, відбував часті поїзд­ки в Україну, а також до східної діяспори. Роман Данилюк був організа­тором майже усіх з’їздів та ювілеїв Братства дивізійників, став промото­ром відзначення 50-ліття утворення 1-ої УД УНА в Україні. Помер рап­тово від серцевого приступу 26 вересня 1993 р. Похований на українсько­му цвинтарі св. Андрея в Бавнд Бруку. Свідченням високого авторитету Романа Данилюка в українській діяспорі був його величавий похорон за участю відомих діячів Української Американської Координаційної Ради, активу Братства Дивізійників, посла України при Об’єднаних Націях. Незадовго до смерти Роман Данилюк налагодив співпрацю з Науковим товариством ім. Шевченка у Львові та громадою ветеранів Сокальської гімназії.

Тихон ЛЕЩУК

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:31, 2 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464