** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

318

*

мі у Варяжі. Проте його матері вдалося відкупити сина. Після закінчення Другої світової війни за планами поділу території між Польщею і СРСР Павловичі мали відійти до Польщі. Тому сім’я Миколи Головача, як і більшість населення Павлович, переселилася на Волинь.

В 1946 році Василь Головач переїхав вчитися до Львова і з того часу все його життя пов’язане з цим містом. Тут він 1951 р. закінчив Львівсь­кий зооветеринарний інститут, тут 1952 р. одружився з Антоніною Радом’як, також уродженкою Холмщини (с. Жабче Грубешівського повіту). Про наукові досягнення вченого та його діяльність можна детальніше дізнатися із публікацій. Нижче згадаємо основні здобутки, слідуючи пе­редмові академіка Ф. Ю. Палфія із бібліографічного покажчика праць В. М. Головача.

Ще будучи студентом ветеринарного факультету Львівського зоове­теринарного інституту, Василь Головач привернув увагу видатного вченого-біохіміка, згодом — члена-кореспондента АН України Степана Зеновича Ґжицького. Під його керівництвом в лабораторії біохімії сільсь­когосподарських тварин Інституту агробіології Львівського філіалу АН УРСР розпочалась наукова діяльність молодого вченого. В 1956 р. він захистив кандидатську дисертацію на тему „Показники білково-вуглеводного обміну в крові корів при захворюванні хронічною гематурією“, а в 1964 р. йому присвоєне вчене звання старшого наукового співробіт­ника. Завдяки росту та розвитку Львівської школи біохіміків 3 лютого 1960 р. Рада Міністрів УРСР прийняла постанову про створення у Львові Українського науково-дослідного інституту фізіології і біохімії сільсько­господарських тварин. Одним із фундаторів його є Василь Головач, він став заступником директора з наукової роботи, одночасно очоливши ла­бораторію фізіологічних основ утримання тварин. Любов і повагу до свого вчителя, зачинателя Львівської школи біохіміків, професора Ґжицького, Василь Головач проніс через все життя. Одним із свідчень цього стала його книжка „Степан Зенонович Ґжицький“ (Київ, 1985).

В 1969 р. Василь Головач захистив докторську дисертацію на тему: „Дослідження обміну речовин в організмі великої рогатої худоби при хронічній гематурії“, а в 1971 р. йому присвоєне звання професора. З 1975 р. він працює проректором з наукової роботи Львівського зоовете­ринарного інституту, потім — професором кафедри органічної, неорга­нічної і біологічної хімії цього ж інституту. Під його керівництвом вико­нано 9 кандидатських дисертацій. З 1980 р. і до останніх днів вчений очо­лював лабораторію нейрогуморальної регуляції УкрНДІ фізіології і біо­хімії сільськогосподарських тварин.

Діапазон наукових зацікавлень професора Головача був надзвичайно широким. Його перші книги — „Боротьба з туберкульозом великої рога­тої худоби“ (Львів, 1959), „Сечовина в годівлі жуйних тварин“ (Київ, 1962). Дальші наукові праці стосуються маловивченого захворювання — хронічної гематурії великої рогатої худоби. Результати досліджень лягли

Віра МЕДИЦЬКА

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
07:16, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464