** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 15 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

314

*

 

Володимир ВЕЦЬ

Володимир Вець — відомий військовий лікар патологоанатом, народився 27 серпня 1927 р. в старовинному селі Угринові на Сокальщині в патріотичній сім’ї сільських вчи­телів. Батько Василь воював у лавах Січо­вих Стрільців, а пізніше Української Гали­цької Армії. Зазнав переслідувань під час польської пацифікації. Багато зусиль по­клав в „Просвіті“ для культурного розвитку і піднесення національної свідомости селян. Дитинство В. Веця проходило в домі, де зав­жди було багато людей, інтелігенції, які дискутували, сперечались, користувались домашньою бібліотекою.

В 1936 р. після смерти батька з сім’єю переїхав в м. Сокаль, де продовжував на­вчання. Часи, проведені в Сокальській гім­назії (1941-1944), уважає найкращими. Під час війни в 1942 р. помирає мати, життя стає важким. Після відновлення большевицької окупації в 1945 р. закінчив Сокальську середню школу та вступив до Львівського медичного інституту, навчання завершив у 1950 р. Його перші роки лікарської практики пройшли в м. Бориславі. З 1952 р. перейшов на військову службу, на якій перебував до 1987 р., спеціалізую­чись в ділянці патологоанатоми-. Завдяки своїм високим фаховим якос­тям здобув професійний авторитет і незважаючи на те, що, всупереч ві­домим військовим умовам, ніколи не був членом компартії, швидко до­сягнув рангу полковника. Деякий час працював провідним патологоана­томом групи совєтських військ в Білорусії, а згодом в Угорщині. Упродовж ЗО років працював провідним патологоанатомом в Централь­ній воєнній клінічній лікарні Генштабу Совєтської армії в Москві. Про­вадив патологоанатомічні дослідження вищих військових сановників СРСР та Росії (генералів, маршалів), визначних діячів мистецтва (в т. ч. Л. Утьосова), провідних спортсменів СРСР. Чимало його пацієнтів захоронено під Кремлівською стіною в Москві. Має 42 наукові праці з проблем захворювань серцево-судинної системи і онкології. В даний час продовжує працювати лікарем патологоанатомом у Центральній клініч­ній лікарні військових сил Росії біля Москви.

Олег РОМАНІВ

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:23, 14 грудня 2019 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464