** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

313

*

Андрій БУРЯЧОК

Народився 24.08.1925 р. в с. Ощеві Грубешівського повіту Люблинського воєводства в селянській сім’ї. Початкову освіту здобув у школах Долобичева, Вільки Потуржинської,

Виткова і Потуржина. В 1940 р. навчався в 2 кл. приватної гімназії в Белзі, відтак — в технічній школі в Холмі. Протягом 1941- 1944 рр. учень 5, 6 і 7 кл. Сокальської гімназії.

В 1944 р. вступив у приватний ліцей у м. Белзі, який закінчив в 1945 р. В цьому ж році переселений з батьками до с. Башави Рожищенського р-ну (Волинь), звідкіля пере­їхав до м. Рожищ. В грудні 1945 р. вступив на підготовчі курси і згодом став студентом фі­лологічного факультету (укр. мова і літерату­ра) Львівського державного університету ім. Ів. Франка, який закінчив у 1951 р. В 1951-1954 рр. аспірант при Інституті мовознавства ім. О. О. Потебні АН України, захистив дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата філо­логічних наук. У 1954-1957 рр. — старший викладач кафедри української мови Київського державного педінституту.

З вересня 1957 р. працював в Інституті мовознавства ім. О. О. Потеб­ні АН України у відділі лексикології та лексикографії молодшим співро­бітником, з 1958 р. — старшим науковим співробітником. У 1983 р. захи­стив дисертацію на здобуття ступеня доктора філологічних наук. Його перу належить біля 200 наукових праць з українського та порівняльно-іс­торичного мовознавства, словникарства, культури мови, правопису. Він автор „Довідника з українського правопису“ (1964, 1973, 1984), „Орфо­графічного словника української мови“ (1995), „Російсько-українського словника для військовиків“ (1995, в співавторстві), „Словника українсь­кої мови“ в 11-ти томах (1970-1980, співредактор).

Андрій Бурячок є членом Центрального правління Всеукраїнського товариства „Просвіта“ ім. Т. Шевченка, членом Національної ради Де­мократичної партії України, заступником голови Всеукраїнського товари­ства ім. Івана Огієнка та організатором наукових конференцій, присвяче­них його творчості. Одночасно працює провідним науковим співробітни­ком Інституту української мови НАН України, професором Духовної академії та семінарії Київського патріархату, викладачем Київського міжрегіонального інституту удосконалення вчителів ім. Б. Грінченка, очолює групу лексикографів, які готують польсько-український словник у 3-х томах. За видатний внесок у розвиток українського мовознавства йому присвоєно звання лауреата премії ім. Ів. Огієнка.

Володимир СИРОЇД

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:18, 10 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464