** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

308

*

 

Петро БАЛЕЙ

Петро Балей, син Нестора й Марії з Сая­нів, народився 29 січня 1912 р. в с. Ощеві Грубешівського повіту. Матуру здав в Со­кальській гімназії (1932).Через рік опісля записався на правничо-економічний фа­культет Люблинського університету. Влітку 1934 року був арештований і засланий до концтабору в Березі Картузькій, звідкіля вийшов на волю в січні 1935 р. Відбуваючи безплатну практику в сокальському Повіто­вому Союзі Кооператив, утримувався з при­ватних лекцій. Згодом, закінчивши курс ко­оперативного організатора й ревізора коо­перативного діловодства, працював в орга­нізаційному відділі Союзу в Сокальщині, Радехівщині, Горохівшині та Белзчині.

Магістерську працю написав у червні 1939 року. В 1940 році Петро Балей відбув однорічну практику судового конципієнта в Белзі.

У вересні 1941 р. німці ув’язнили його в тюрмі Монтелюпіх у Кракові та по десятьох місяцях слідства вивезли до Авшвіца. Після війни опинив­ся з родиною в Мюнхені, де працював до 1948 р. у видавництві тижневи­ка „Українська Трибуна“. До червня 1949 р. був комендантом табору пе­реміщених осіб у Реґенсбурзі, звідки переселився до Каліфорнії. Заробляю­чи на прожиток фізичною працею, вивчав основи цивільної інженерії до 1954 р. Працював плановиком проектів, згодом відкрив власне бюро зе­мельного планування та інженерних робіт, очолював мешканево-будівельну корпорацію (1977-1985). Його статті, есе, дописи, твори мистецької прози й переклади з англійської мови появлялися в часописах — „Українська Трибуна“, „Свобода“, „Америка“, „Українські Вісті“ — та в журналах — „Арка“, „Сучасність“, „Визвольний Шлях“, „Нові Дні“ та „The Ukrainian Review“.

Окремими книжками вийшли: „Альбом політв’язня“ (під псевдоні­мом Паладій Осинка, видання заходами В. Оренчука, з перекладом текс­тів англійською мовою проф. Льва Шанковського); „Пан“ — збірка опо­відань і повістей (видавництво „Слово“, Регенсбурґ, 1947). Найбільша наукова праця „Обезвласнене суспільство. Марксизм: утопія в теорії і те­рор у практиці“ (Лос Анджелес, 1981, 686 с.)

Незважаючи на статечний вік, активно ангажується в українські мате­рикові справи після проголошення незалежносте України. В 1997 р. влас­ними силами видав збірку своїх есе про новітні українські справи під наз­вою „Голос із діяспори в Україну“ (Лас Вегас, 1997, 224 с.). Збірка викликала резонанс та відгуки в Україні.

Олег РОМАНІВ

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:46, 5 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464