** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

306

*

ЯЦУШКО Роман. Нар. 1927 р. в м. Сокалі. В Сокальській гімназії нав­чався в 1941-1944 рр. (4-6 кл.). В 1944 р. з родиною виїхав на Захід. Зго­дом переїхав до Америки. В даний час живе в США.

ЯЦУШКО Святослав-Ігор ♦.

Нар. 14.10.1925 р. у Варатці на Закар­патті, де його батько, старшина УГА, був на еміграції. В Сокальській гімна­зії навчався в 1941-1943 рр., закінчив 6-7 кл. В 1943 р. вступив до дивізії „Галичина“ (один із наймолодших старшин). Після Другої світової війни був у полоні в Ріміні, в 1948 р. еміг­рував до США. В 1955 р. здобув у Ко­лумбійському університеті диплом інженера-архітектора. Був членом упра­ви Нью Йоркського відділу ТУІА (То­вариства Українських Інженерів Аме­рики), належав до професорського складу технологічного інституту в Нью Йорку, до Американської асоціа­ції університетських професорів, Аме­риканського інституту архітекторів, Нью Йоркської академії наук та ряду інших професійних організацій, був власником архітектурної фірми, вели­ким знавцем і любителем мистецтва, історії української культури і минуло­го України. Його численні зв’язки з американським інтелектуальним сере­довищем давали йому можливість зна­йомити цей світ з минулим України і її невідрадним становищем під большевицькою окупацією. Був одружений з Ярославою Ріпецькою. Мав сина Ігора. Помер 15.03.1970 р. в Брукліні.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
17:59, 2 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464