** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

188

*

ЮРІЙЧУК Іван. Нар. 2.01.1891 р. в с. Красноставці Снятинського р-ну на Іва- но-Франківщині у багатодітній селянській сім’ї.

Після навчання в початковій школі у рідному селі вчився у вищій реальній школі м. Снятина, яку закінчив в 1912 р. Відбув од­норічну військову службу і вступив на мате­матично-фізичний факультет Чернівецького університету. Тут зустрічався з видатними людьми Покуття і Буковини: В. Стефаником, О. Кобилянською, М. Черемшиною і ін., які мали значний вплив на формування його світогляду. З початком Першої світової війни його мобілізували в армію, в 1915 р. після падіння Перемишля захоплений в ро­сійський полон, де поневірявся по різних та­борах Росії аж до 1917 р. Після звільнення з російського полону повернувся в родинне село, тут же вступив до лав УГА і брав участь у визвольних боях 1918-1920 рр. У період 1920-1922 рр. про­довжував студії в Чернівецькому університеті. Закінчивши студії, одержав посаду вчителя математики в державній гімназії у Бродах на Львівщині. Тут одночасно працював завідувачем української бурси ім. М. Шашкевича. Щоб перешкодити громадянській активності І. Юрійчука, міністерство освіти Польщі перевело його у 1931 р. до державної польської гімназії у Кам’янці-Буській, а через 7 років у 1938 р. до державної гімназії м. Сокаля. У воєнні часи працював викладачем математики в українській гімназії (1941-1944), а після війни викладав у СШ № 1, педучилищі, школі робітни­чої молоді (1944-1958) аж до виходу на пенсію. Помер 16.04.1980 р. у м. Сокалі. І. Юрійчук разом з дружиною Надією (з родини Чубатих) виховали троє дітей, які здобули вищу освіту.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
20:58, 7 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464