** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

186

*

професора. На початку Другої світової війни організував українські школи в м. Лодзі, працював в Українському Допомоговому Комітеті. У січні 1942 р. повернувся на рідні землі, з вересня став директором української державної гімназії у м. Сокалі. Викладав історію і німецьку мову. У 1944 р. доля заки­дає його в Німеччину, де організував школу і гімназію для українських емігрантів, був викладачем англійської мови, інспектором таборового шкільництва, одночасно працював перекладачем в Counter-Intelligence Service. У 1949 р. разом з сім’єю переїхав до Австралії в м. Мельбурн і там знову включився у життя української громади: створив юнацьку організацію СУМ, де був вихователем, був членом управи осередку НТШ, зорганізував бібліотеку НТШ, вів курси українознавства, працював як пе­рекладач, читав у Народному Домі доповіді, промови, автор дописів до га­зет і т. д. Протягом цілого свого життя, крім навчальної, проводив велику громадську, організаторську, політичну і культурно-освітню роботу. По­мер 23.07.1980 р. у Мельбурні. Був одружений. Мав сина Лонгина.

Подпись: Іван ОлійникОЛІЙНИК Іван. Нар. 1908 р. в с. Нивицях Радехівського р-ну Львівської обл., в се­лянській сім’ї.

Початкову школу закінчив у рідному се­лі. Відтак закінчив Львівську українську академічну гімназію № 1. Студіював у Львів­ському університеті класичну філологію, за­хистив магістерську роботу і отримав звання магістра філософії. До 1939 р. був виклада­чем латинської і грецької мови в Україн­ській гімназії м. Рогатина. В роки війни вчи­телював спочатку в Холмській українській гімназії, а в 1941-1944 рр. у Сокальській ук­раїнській гімназії. Відтак працював у Со­кальській СШ № 1 завпедом, пізніше дирек­тором. Завідував Сокальським районним відділом народної освіти. В 1950 р. пере­йшов до Львова працювати заступником ди­ректора інституту удосконалення вчителів, а згодом завпедом міжобласної заочної школи до 1975 р. Одночасно пого­динно працював у Львівському медичному інституті, викладаючи латин­ську мову. Помер у 1985 р. Похований на Брюховицькому кладовищі. На могильній плиті викарбувано: „Ave, anima Candida, sit tibi terra levis“.Був одружений. Мав дві доньки, які отримали вищу освіту.

РОГОШЕВСЬКИЙ Іван — довголітній викладач природознавства — біології, зокрема, зоології, ботаніки у Сокальській гімназії.

Помер у м. Сокалі в 1943 р.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:29, 14 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464