** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

184

*

ві. На пенсію вийшов в 1962 р., помер у Львові 1.09.1982 р. Був одружений. Мав двоє дітей — сина і дочку, які закінчили вищі навчальні заклади.

Подпись:  
Омелян Ковальський
КОВАЛЬСЬКИЙ Омелян — перший ди­ректор Державної гімназії з українською мо­вою навчання в Сокалі. Народився 20.08.1898 р. (м. Тернопіль) в сім’ї поштово­го урядовця.

Народну початкову школу та гімназію закінчив у Тернополі в 1917 р. В цьому ж ро­ці покликаний до австрійського війська, закінчив старшинську школу і пішов на іта­лійський фронт. В листопаді 1918 р. про­бився до Галичини, де як підхорунжий УГА стає зі зброєю в руках до служби Батьківщи­ні. При відступі УГА в її останніх боях по­трапив у полон та перебував довший час в жахливому польському таборі полонених у Сташкові біля Познаня. По виході з неволі поринув у вир громадського життя в Терно­полі, організовував молодь, деякий час пра­цював помічником в адвокатській канцеля­рії. Впродовж 1923-1927 рр. навчався в Яґеллонському університеті у Кра­кові на філософському факультеті, де здобув ступінь доктора. Після закін­чення студій працював викладачем учительської семінарії в м. Могільниці Ґруєвській, а відтак в м. Пултуську (Польща). В 1932 р. написав наукову працю „Континентальність у кліматі Європи та її вплив на географічне по­ширення рослин“ і отримав звання професора. В 1940 р. працював у м. Люблині інспектором українських народних шкіл. Восени 1941 р. одер­жав призначення на посаду директора Української гімназії в м. Сокалі. Викладав географію і природознавство. Організаторський хист, працьови­тість, любов до молоді — принесли йому повагу серед українського грома­дянства і студентської молоді. Помер 9 вересня 1942 р. внаслідок нещасно­го випадку. Проф. О. Ковальський був одружений з п. Софією Гірняк, яка закінчила учительську семінарію в м. Тернополі. Донька Теодора прожи­ває у м. Львові.

ЛИТВИН Микола. Нар. 1897 р. в с. Топорові на Бродівщині Львівської обл. Закінчив природничо-математичний факультет університету у Львові. Працював викладачем математики в м. Радехові Львівської обл., але потім, як і багато інших вчителів-українців, був переведений в глибину Польщі, де працював викладачем математики гімназій в Ніску і Стальовій Волі, а згодом в середній школі в Коломиї. Під час німецької окупації викладав математику в гімназіях в Сокалі (1941/1942 навч. р.) та в Коломиї (1942-1944). З 1944 р. навчав математики в одному із технікумів у Коломиї. Помер в 1947 р.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
15:09, 20 жовтня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464