** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

181

*

БУГРИНСЬКИЙ Костянтин. Нар. 3.06. 1893 р. (с.Підкамінь Бродівського р-ну Львівської обл.). Після закінчення початко­вої школи в рідному селі навчався в Бродівській гімназії з 1902 по 1911 рік. Відтак всту­пив у Львівський університет, де впродовж 1911- 1914 рр. студіював на філологічному факультеті. Досконало володів українською, польською, російською і німецькою мовами. Добре знав латинську і французьку мови. Після закінчення студій, по Першій світовій війні, працював з 1920 р. в Сокальській гім­назії, де викладав німецьку мову. За совєтської влади, крім німецької мови, викладав також російську мову і літературу. Помер в м. Сокалі в 1947 р. Був одружений з Ольгою Семенюк. Мали одного сина Емілія, 1931 р. н., який закінчив історичний факультет Львів­ського держуніверситету.

О. д-р ВЕРГУН Теодор. Нар. 28.02.1882 р.

(с. Цеблів Сокальського повіту). Початкову освіту здобув у рідному селі і м. Белзі. Відтак навчався у Перемиській гімназії і духовній семінарії, а згодом закінчив теологію у Римі в колегії св. Йосафата. По приїзді до Австрії працював ще два роки у Відні, де захистив докторську дисертацію. Після вибуху Пер­шої світової війни переїхав на Тернопільщи­ну, родинні сторони його дружини Євдокії Татарнюк, перебував на кількох парафіях. З 1926 до 1939 року був катехитом та виклада­чем української та німецької мови у молод­ших класах Сокальської гімназії. З 1939 до 1941 р. був священиком у рідному селі Цеб- лові та катехитом у приватній гімназії у м. Белзі. Під час німецької окупації знову працював катехитом у Сокальській гімназії.

З квітня 1945 р. — парох у м. Куликові, де і помер 14.11.1945 р. від інфаркту міокарда після викликів до МҐБ. Похований в Куликові. Син Любомир, репресований, проживав в м. Сокалі, там і помер у травні 2001 р.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
08:33, 14 серпня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464