** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

178

*

БІОГРАФІЧНІ ДОВІДКИ

БІЛИК Василь. Нар. 14.11.1895 р. (с. По- ториця Сокальського р-ну Львівської обл.) в сім’ї селянина. Під час визвольних змагань був у формації Січових Стрільців під Києвом і в Житомирі. У листопаді 1933 р. склав дер­жавний іспит на вчителя ручних робіт в м. Познані, а згодом у Варшаві отримав дип­лом гімназійного учителя малювання. До війни 1939 р. працював учителем в гімназії ім. Сташіца в Любліні (Польща). Восени 1939 р. сім’я залишилась в Сокалі; в часи со- всгської окупації працював у Сокальській СШ, а в 1941-1944 рр. учителем гімназії в м. Сокалі. Викладав малюнок (рисування) і ручну працю. З 1944 р. працює в Сокаль- ському педучилищі. В 1950 р. разом з сім’єю переїхав до м. Ів.-Франківська, де був на викладацькій роботі в педучилищі, а потім в СШ вчителем природознавства і хімії. Як в Сокалі, так і в Ів.-Франківську, а властиво все життя займався постійно па­січництвом і садівництвом. Помер в Ів.-Франківську 25.11.1979 р.

БІЛИК Павло. Професор Сокальської Державної гімназії з україн­ською мовою навчання, доктор філософії.

Проф. Павло Білик народився в 1902 р. в м. Угнові кол. Рава-Руського повіту на Львівщині. Початкову і семирічну школу закінчив в Угнові. Далі навчався в гімназії у Перемишлі, після закінчення якої вступив до Віденського університету. Згодом переїхав до Рима, де закінчив універси­тет, теологічний факультет і захистив докторську працю з філософії. Пере­їхав у Галичину, одружився з Анною — вдовою австрійського офіцера. Ді­тей у подружжя Біликів не було. Брат Білика був священиком біля Львова. До Другої світової війни доктор Павло Білик не мав державної роботи. Проживав з дружиною в Раві-Руській на різних мешканнях, які винаймав у приватних осіб. Засоби для прожиття черпала сім’я зі збережень дружини та доходів, які давала невелика крамниця, якою володів П. Білик. Після падіння Польщі отримав працю у школі, а також в Сокальській гімназії, де з 1941 р. до 1944 р. читав історію. З 1944 р. до 1946 р. був у в’язниці в Золо- чеві за свої політичні переконання. Після повернення з в’язниці вчителював у 8-річній школі в Раві-Руській, де читав німецьку мову, а також математи­ку і фізику та українську мову. Сферою зацікавлення проф. Білика була іс­торія і філософія, знання в цих галузях постійно поглиблював і намагався кращі ідеї передавати свому оточенню. Вів насправді аскетичний спосіб життя, уникаючи товариств і компаній. Прожив до 1984 р. в Раві-Руській.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
19:03, 24 вересня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464