** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

117

*

Любов ОМЕЛЯШ

ВІДРОДЖЕНА ГІМНАЗІЯ (1993—2001)

Всесвітній конгрес українських гімназистів Сокаля (17-20 червня 1993 р.) був присвячений 50-річчю Сокальської державної гімназії з українською мовою викладання і збігся з 75-річчям Української гімназії в Сокалі (1918). В центрі уваги колишніх гімназистів і громадськосте Сокаля по­стало питання про подальшу долю української гімназії в умовах розбудо­ви Української держави. Було підготовлено відповідне звернення до гро­мадськосте Сокаля і Сокальщини, державних і громадських установ про всебічне сприяння розвитку гімназіяльної освіти в Сокалі. Згодом пред­ставник Президента України у Львівській області видав розпорядження про реорганізацію середньої школи № 1 м. Сокаля у гімназію. Науково- методичною базою майбутньої гімназії став Львівський політехнічний ін­ститут (ректор Юрій Рудавський, родом із Сокаля).

1 вересня 1993 року відновлена Сокальська гімназія гостинно відчини­ла двері перед майбутніми її вихованцями. Нині Сокальська гімназія — се­редній загальноосвітній навчально-виховний заклад II—III ступеня при­родничо-математичного спрямування з поглибленим вивченням іноземної мови, що забезпечує науково-теоретичну і загальноосвітню підготовку об­дарованих і здібних дітей. Вона здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, чинного законодавства, у тому числі Закону Украї­ни „Про освіту“, „Положення про середній загальноосвітній навчально- виховний заклад“, і власного статуту.

Згідно з Установчим договором „Про заснування державного закладу освіти — Сокальської гімназії при державному університеті „Львівська політехніка“, який укладений між районним відділом народної освіти Сокальського райвиконкому та Національним університетом „Львівська по­літехніка“ в липні 1993 року, Сокальська гімназія співпрацює з названим університетом в напрямку залучення спеціалістів цього університету до проведення спецкурсів, факультативів, консультацій.

Навчально-виховний процес в гімназії дозволяє застосовувати багато- варіантність розв’язання навчальних завдань і забезпечує дотримання та­ких важливих принципів, як демократизація та гуманізація освіти, що га­рантує розвиток педагогічної майстерносте, співробітництва, взаємопова­ги, подолання відокремленосте учнів від вчителів. Диференціація та індиві­дуалізація навчально-виховного процесу стимулює кожного учня, сприяє розвитку особистосте з урахуванням її інтересів, мотивів, системи цінностей.

Сьогодні ефективність навчання та виховання зростає в міру застосу­вання методичних інновацій, внесення змін в класово-лекційну систему в поєднанні традиційної системи з індивідуально-науковою та пошуковою діяльністю учнів.

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
01:50, 9 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464