** неофіційна сторінка про м.Сокаль і Сокальський район
Зробити сторіку домашньою
Перейти на головну  - www.sokal.lviv.ua  /Сокаль і Сокальщина/
контактипро нас, про проект
книга гостей
Фотогалерея

Минула доба за менше як 15 хвилин. м.Сокаль
Минула доба
за менше як 25 хвилин.
м.Сокаль


Відеокаталог

Нам цікаво знати:Безкоштовні точки доступу до мережі інтернет від Інтернет та сервіс провайдер

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ

Google


 
 

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга

 Книги | Автори

СОКАЛЬСЬКА ГІМНАЗІЯ Пропам’ятна книга
Олег Романів

 

114

*

Наталія КЛІЩ, Марія ГРИНЮК

ПІД ДАХОМ СОКАЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ: ДІЯЛЬНІСТЬ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ № 1 (1944-1993 рр.)

В липні 1944 р. на базі Сокальської гімназії створюється середня шко­ла (з 1956 р. Сокальська середня школа № 1). Організаційну роботу з відновлення навчального процесу провів Тимошик Михайло Миколайо­вич, учитель фізики і хімії, який став її першим директором. Основою ком- плектуваня 1-10 класів практично були колишні учні Сокальської гімназії. Так 10-й клас був сформований з колишніх учнів 7 і 6 класів гімназії (Відповідо були утворені і нижчі класи.). Це були юнаки і дівчата пере­важно 1926-1928 рр. народження. Юнаки 1927 року народження підлягали мобілізації до армії. Однак, тим, що вчилися, військкомат дав відтерміну­вання до закінчення навчання.

1944/45 навчальний рік розпочався у вересні за програмами і планами шкіл Наркомату Освіти УРСР. Нагляд над школами перебрав районний відділ освіти. Новими предметами стали російська мова, історія ВКП(б), військова справа та ін.

Перші випускні іспити відбулися протягом травня-червня 1945 р. Ос­кільки державних бланків атестатів зрілости Сокальська СШ в цей час не мала, випускникам були вручені надруковані друкарняним способом до­відки, які заступали атестат зрілости.

ПЕРШІ ВИПУСКНИКИ СОКАЛЬСЬКОЇ СЕРЕДНЬОЇ ШКОЛИ:

Білик Любов, Вець Володимир, Войтюк Ада, Волошинська Ляля, Гу­дим Ліда, Дасюк Іванна, Іванець Марія, Кісь Іван, Кухцік Любомира, Ли- пинський Богдан, Липинська Надія, Погорецький Роман, Романів Олег, Сироїд Володимир, Стадницька Романа, Сняданко Клавдія, Томчук Гри­горій, Штибель Василь, Царик Степан, Юрійчук Євдокія, Янчук Іван.

Троє випускників (О. Романів, В. Сироїд, Р. Стадницька) одержали відмінні оцінки і поступили у вищі навчальні заклади без вступних екзаменів. Ще в середині навчального року двоє учнів 10 класу: Володи­мир Капелусь і Григорій Марущак були арештовані НКВД.

Основу педагогічного колективу в перші післявоєнні роки склали колишні викладачі гімназії та деякі учителі, які були прислані зі східних областей України, переважно учителі російської мови. З бігом часу педколектив Сокальської середньої школи поповнювався вчителями з місцевих вищих навчальних закладів, вчителями Сокальського педучилища.

Нове поповнення вчителів було добре підготовлене, мало педагогічне покликання, з великим бажанням працювало з дітьми. З приходом цих вчителів в школі активізувався не лише навчальний процес, а й позауроч- не життя: організовано драматичний гурток (керівник Я. О. Оришкевич), танцювальний (кер. Г. Г. Оришкевич), хор і географічний гурток, керівни-

 

RAM counter
додому
написати вебмайстру http://www.sokal.lviv.ua
Всі права застережено 2005
22:24, 7 липня 2020 року
При передруці інформації у друкованому або електронному вигляді, посилання на Сокаль і Сокальщина обов'язкове.
Адміністрація порталу не несе відповідальності за зміст рекламних та інформаційних повідомлень і не завжди поділяє погляди авторів публіцистичних матеріалів
8-066-37-90-464